Ruský režisér Fjodor Bondarčuk bude režírovat v Hollywoodu | E15.cz

Ruský režisér Fjodor Bondarčuk bude režírovat v Hollywoodu

Fjodor Bondarčuk
Fjodor Bondarčuk
• 
ZDROJ: Profimedia.cz
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ruský filmový režisér Fjodor Bondarčuk, syn Oscarem ověnčeného Sergeje Bondarčuka, natočí velkorozpočtový hollywoodský snímek Odysseus.

„Studio Warner Bros si Fjodora vybralo, aby režíroval Odyssea. Bude to velký, výpravný epos,“ řekl producent Michael Schlicht.

Sedmačtyřicetiletý Bondarčuk, který je na Západě prakticky neznámý, režíroval v Rusku řadu nákladných filmů včetně Stalingradu o proslulé bitvě druhé světové války. Stalingrad byl první neamerický film natočený ve formátu Imax a vydělal rekordních 66 milionů dolarů. Rusko ho nominovalo na Oscara za rok 2013, ale snímek si vysloužil smíšené reakce.

Otec Fjodora Bondarčuka, Sergej, získal Oscara i Zlatý glóbus za monumentální adaptaci románu Lva Nikolajeviče Tolstého Vojna a mír z roku 1968.

Fjodor Bondarčuk je jednou z osobností ruské kulturní scény, která podepsala veřejný dopis podporující politiku prezidenta Vladimira Putina v sousední Ukrajině před ruskou anexí Krymského poloostrova letos v březnu.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.