Rybičky 48 plánují road movie | E15.cz

Rybičky 48 plánují road movie

Sedmička představuje sedmiletou kapelu z Kutnohorska

Více než 180 000x si fanoušci na YouTube přehráli videoklip k písni Oooou! Více než sedm let již hraje kutnohorská kapela Rybičky 48, která písničku vypustila do světa.

„Původně jsme byli Banánový Rybičky,“ vysvětlil zpěvák a baskytarista Jakub Ryba původ názvu. Když kapela prorazila, musela se přejmenovat kvůli shodě s televizním pořadem Haliny Pawlowské. Fanoušci pak vybrali název Rybičky 48.

Desátého října kapela vydala šestou desku Viva La Revolucion. „Cítím tam posun v textech a v muzice, ale pořád jsme to my,“ popsal Ryba. „Naše muzika je jednoduchá o třech, čtyřech akordech,“ dodal frontman kapely.

Na desce hostuje finalistka Superstar Bára Zemanová nebo Michal David. „Šlo o lidi, kteří jsou známí v trochu jiném žánru, ale spojuje nás společný koníček: sranda,“ dodal Jakub Ryba.

Do nového roku má kapela velké plány. Celý rok chce natáčet DVD z cest a koncertů. „Takové road movie Rybiček 48,“ směje se Ryba.

Podzimní koncertní šňůru kapele překazila operace uzlin zpěváka Jakuba Ryby, od ledna si chce koncertní útlum vynahradit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!