Samsung se dohodl na obří akvizici, její výše dosahuje 200 miliard | E15.cz

Samsung se dohodl na obří akvizici, její výše dosahuje 200 miliard

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jihokorejský koncern Samsung Electronics se dohodl na koupi amerického výrobce automobilové a další elektroniky Harman International Industries. Zaplatí za něj zhruba osm miliard dolarů (200 miliard korun). Samsungu, který je největším světovým výrobcem chytrých telefonů, převzetí umožní zvýšit podíl v segmentu automobilové elektroniky a komunikační techniky, která umožňuje propojovat vůz s internetem a dalšími sítěmi.

Samsung oznámil, že koupí akcie Harman po 112 dolarech, což je 28 procent nad páteční závěrečnou cenou na burze v New Yorku. Dohodu jednomyslně schválily správní rady obou společností. Harman bude po převzetí působit jako samostatná dceřina firma Samsungu s vlastní centrálou.

Harman má tržby kolem sedmi miliard dolarů. Zaměstnává zhruba 29 tisíc lidí. Samsung v poslední době uskutečnil několik zahraničních akvizic.

V říjnu oznámil převzetí firmy Viv Labs, kterou řídí spolutvůrce hlasového asistenta Siri, používaného v telefonech americké společnosti Apple.

Provozní zisk Samsungu se ve třetím čtvrtletí kvůli problémům se stahováním chytrých telefonů Galaxy Note 7 z trhu meziročně propadl o 30 procent na nejnižší úroveň za dva roky. Odpisy spojené s Galaxy Note 7 budou srážet zisk firmy až do prvního čtvrtletí příštího roku.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video