Sedmička má první narozeniny. Vzali jste si už miliony | E15.cz

Sedmička má první narozeniny. Vzali jste si už miliony

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Psal se 16.duben 2009. Lidé v Ostravě a dalších velkých městech republiky dostali do rukou poprvé týdeník Sedmička.

„Studenti vybírají na Tigrida“ hlásal titulek na plně první titulní straně ostravské Sedmičky. Následovala reportáž o tom, jak studenti porubského gymnázia Pavla Tigrida uspořádali retro módní přehlídku, aby i její pomocí vybrali peníze na zhotovení Tigridovy sochy. Shodou okolností právě v těchto dnech je socha hotova a studenti s profesory ji před svým gymnáziem slavnostně odhalí. To není zdaleka vše, co se za ten rok změnilo. Sportovní stránky hlásaly, že jarní trápení fotbalistů Baníku pokračuje a tehdejší trenér ostravských Karel Večeřa říkal, že „pořád je dost důvodů věřit, že se to všechno obrátí“. A obrátilo. Kdo by čekal, že Baník už za rok bude ve hře o titul? Sedmička byla před rokem zcela novým projektem, kdy jsme mohli jenom napjatě ptát. Budou si lidé časopis vůbec brát? Budou je takové informace z jejich města zajímat? Obavy byly naštěstí zbytečné.

Ostramo i Hyundai

Za ten rok jsem například čtenářům ukázali, jak katastroficky to vypadá v areálu někdejšího podniku Ostramo nebo jakým způsobem a odkud se vynořil dávno jakoby ztracený a zapomenutý obraz Viléma Wünsche Alegorie Ostravy. Nebo o také o tom, jak nespokojení byli někteří zaměstnanci v korejské automobilce Hyundai v nedalekých Nošovicích. A pak také takové ty zdánlivě obyčejné, přesto však někdy veledůležité záležitosti : kde v centru zaparkovat, kam se vypravit na výlet nebo kde najít dnes tak vytížené zubaře.
A pak, nechali jsme čtenáře losovat o nejoblíbenější osobnost města. A vyhrál ji Verner Lička, jeden z nejlepších baníkovských útočníků historie. „Tak to jste mne překvapil. Něco takového jsem rozhodně nečekal,“ prohlásil se skromností sobě vlastní Lička poté, co se o výsledcích hlasování dozvěděl. A podělil se se čtenáři o historky ze svého mládí, i z dob, kdy jeho jméno zářilo na fotbalových trávnících. A po něm tak učinily i další osobnosti města. Tak třeba herec Norbet Lichý, horolezec Leopold Sulovský stejně jako zpěvačka Věra Špinarová.

Prostá čísla

Loni vyšlo Sedmičky celkem šestatřicet čísel, letos držíte v rukou číslo devatenácté. Při týdenním nákladu dvaačtyřiceti tisíc výtisků v Ostravě se jednoduchou matematikou propočítám k číslu 2 miliony 310 tisíc. Přesně tolik Sedmiček si za ten více než rok Ostravané rozebrali. Kdo vlastně Sedmičku čte? Odpověď lze zjistit poměrně snadno. Stačí si ve čtvrtek, kdy Sedmička vychází, dát kafe nejlépe v nějakém obchodním centru v blízkosti klasických sedmičkovských stojanů a pak už jen sledovat ten cvrkot. Ke stojanům přicházejí slovutní kmeti, stejně jako veselá děvčata. A berou a berou. Tak nějak jsme si to před rokem přáli a ono to vychází. Pěkné čtení.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video