Sedmička už je součástí města | e15.cz

Sedmička už je součástí města

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Sedmička slaví rok. Na začátku května 2009 poprvé vyšlo všech sedmadvacet mutací nového regionálního týdeníku.

Mariánská kasárna jdou do dražby. Lokomotiva, která po desetiletí stála u vlakového nádraží, zmizí. Řidič městské hromadné dopravy srazil dívku, a tak ho napadla skupina jejích přátel.
Jen drobný výčet naznačuje celou řadu původních zpráv, které čtenářům za rok přinesla jako první Sedmička. Jediný bezplatný týdeník v krajském městě, který klade důraz na kvalitu textů i obrazu.
Sedmička se zaměřila na dění ve městě a jeho nejbližším okolí. Tým zkušených novinářů se postaral o to, aby se Budějovičtí o riziku průjmů z automatů na mléko nebo o snaze muslimů postavit na jihu Čech mešitu dozvěděli nejdříve ze Sedmičky.

Kradli kola, pokoušeli se dostat do bytů

Pravidelné aktuální zprávy doplňuje řada testů a reportáží. Zjišťovali jsme například, jak jednoduché je v Budějovicích ukrást jízdní kolo. Redaktor přepiloval čtyři z pěti zámků a přestože ho lidé viděli, nikdo nezasáhl. V podobném duchu se nesl i test, kdy redaktorka tvrdila, že si jde opsat stavy z vodoměrů a plynoměrů. Drtivá většina lidí ji pustila do svého bytu.
Redaktoři také vyzkoušeli, jak se cítí lidé, kterým neodbytní prodejci vnucují zboží, oblékli uniformu metaře nebo poštovní doručovatelky. Snažili se tak co nejvěrohodněji přiblížit život v Budějovicích, kde také sami žijí.
Čtenáři si zvykli i na servis, který jim týdeník nabízí. Pravidelný přehled tipů na kulturní i sportovní akce doplňuje přehledný televizní program, který přihlíží k tomu, jaké kanály lidé v regionu nejčastěji sledují.
Úspěch dokládá fakt, že řada stojanů, kam Sedmičku vždy ve čtvrtek ráno zavážíme, je už druhý den prázdná.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video