Sekyra ve věži | e15.cz

Sekyra ve věži

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Sekyra Group se přestěhovala do Sluneční věže v Praze 8-Karlíně. Nepřehlédnutelná výšková stavba, která získala dvě ocenění v rámci soutěže Realitní projekt roku 2011, se nachází nedaleko stanice metra Invalidovna.

Jde o multifunkční dům s 21 podlažími, který nabízí výhledy na centrum města včetně Pražského hradu. Sekyra Group zde využívá tři podlaží. „Vzhledem ke končícímu nájmu v budově Ke Štvanici jsme se rozhodli přesídlit do nové výškové dominanty Karlína a Libně,“ vysvětlil tento krok ředitel developmentu Sekyra Group Leoš Anderle. „Nová budova nás zaujala nejen svojí architekturou s netradičně ztvárněnou fasádou, ale také přímým výhledem na území Rohanského ostrova, který patří mezi naše nejvýznamnější projekty.“ Hlavní náplní realitní skupiny Sekyra Group je investiční činnost a development. Společnost je aktivní na českém a slovenském trhu komerčních i rezidenčních nemovitostí. Mezi nejvýznamnější projekty, které Sekyra Group rozvíjí v současnosti, patří nové městské čtvrti v centrálních pražských lokalitách (Smíchov City, Žižkov City a Rohan City) v souhrnné velikosti přibližně jeden milion čtverečních metrů komerčně využitelných ploch.

Od roku 2004 je Sekyra Group členem Asociace pro podporu projektů partnerství veřejného a soukromého sektoru v České republice (APPP ČR), jejímž posláním je podpora realizace projektů partnerství a posílení důvěry v tuto formu spolupráce veřejného a soukromého sektoru. Největší realizací skupiny pro veřejný sektor je budova Národní technické knihovny, která za svoji architekturu a šetrnost k životnímu prostředí získala řadu prestižních cen.

*Foto: Unistav*

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery