Skalba skončil u fotbalistů | E15.cz

Skalba skončil u fotbalistů

Před týdnem vedení fotbalového klubu po vzájemné domluvě ukončilo spolupráci s trenérem Vladimírem Skalbou.

Po posledním ligovém utkání v Bystrci, ve kterém frýdecko-místečtí vyhráli 2:1, skončil Vladimír Skalba ve funkci hlavního trenéra frýdecko-místeckého A mužstva. Vladimír Skalba přišel k frýdecko-místeckým fotbalistům v polovině podzimní části. Na trenérském postu vystřídal Radoslava Látala, který kývl na nabídku druholigové Opavy. Hned první tři zápasy se mu podařily s týmem vyhrát. Po podzimní části byli valcíři na čtvrté příčce. „Po podzimu panovala spokojenost. Měli jsme příznivý los jak v lize, tak v poháru Českomoravského fotbalového svazu. V něm jsme ve druhém kole vyřadili druholigové Vítkovice a ve třetím kole přivítali ve Stovkách pražskou Spartu. Na toto utkání přišlo přes deset tisíc diváků a ve Stovkách panovala vynikající atmosféra, kterou by mohlo závidět mnoho prvoligových celků. Utkání skončilo bezbrankovou remízou a Sparta Praha musela roli favorita potvrdit až v penaltovém rozstřelu,“ shrnul úspěšný půlrok sportovní ředitel Radomír Myška. Na jaře začal realizační tým budovat nový kádr, ve kterém měli dostat příležitost především mladí hráči a odchovanci frýdecko-místeckého fotbalu. Na začátku jarní části se však fotbalistům nedařilo hlavně střelecky. Když už se hráči dokázali gólově prosadit, inkasovali smolné branky, které je srážely dolů. „Problém vidím především v domácích zápasech, ve kterých se nám výsledkově nedařilo. Herně jsme sice nepropadli, ale chyběly odpovídající výsledky. Týmu chybělo více tvořivých hráčů,“ uvádí hlavní příčiny neúspěchu bývalý trenér Vladimír Skalba. Pro příští ročník chtěl vybudovat ambiciózní mužstvo, postavené na vlastních hráčích, které by se pohybovalo v horních patrech tabulky Moravskoslezské ligy. Z rezervního mužstva zamýšlel udělat adekvátní juniorský celek, ve kterém by působili hráči, kteří skončili v dorostenecké kategorii. Skrze toto družstvo by pak měli plynuleji přecházet do hlavního týmu. Na hostováních by, co se fotbalového růstu týče, stagnovali a to by pro celý frýdecko-místecký fotbal ani pro hráče samotné nebylo dobré.
„Něco jsem ve Frýdku nastartoval. Snažil jsem se dát šanci mladým hráčům, především odchovancům. Teď už záleží na výkonném výboru, jestli bude touto cestou pokračovat i s dalšími trenéry nebo se vrátí zpět, kdy v týmu bylo jedenáct hráčů na hostování. Vždycky si z každého působení beru to pozitivní. Jsem rád, že jsem poznal mnoho nových lidí, trenérů mládeže a realizační tým. Práce a komunikace s hráči byla také perfektní,“ hodnotí své působení u frýdecko-místeckých fotbalistů Skalba.
Od chvíle, kdy do klubu jako trenér mužů přišel Radoslav Látal, se už delší dobu mluví o postupu do druhé ligy. Od příští sezony se už o tuto metu bude pokoušet někdo jiný.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!