Škoda láme rekordy, letos už prodala přes půl milionu aut | E15.cz

Škoda láme rekordy, letos už prodala přes půl milionu aut

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

bru

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Poprvé ve své historii prodala automobilka Škoda za prvních sedm měsíců v roce přes půl milionu vozů, konkrétně tuto hranici překonala o 23 200 aut. Firma také vytvořila červencový prodejní rekord, když prodeje ve výši 68 500 vozů překonaly loňské číslo o deset tisíc automobilů.

Meziročně vzrostly prodeje české automobilky o 19,7 procenta. „Růstové regiony jako Čína, Indie nebo Rusko se v červenci svým dvojciferným růstem pro značku Škoda vyvíjely skvěle. I na etablovaných západoevropských a východoevropských trzích zaznamenáváme s naší atraktivní modelovou paletou trvale vysokých prodejních výsledků,“ uvedl šéf prodeje a marketingu automobilky Jürgen Stackmann.

Výrazného růstu dosáhla automobilka na Ukrajině, kde prodeje v červnu vylétly o 54,8 procenta meziročně, téměř o čtvrtinu stouply počty převzatých aut i v Rusku. Přestože prodeje v Indii dosáhly relativně skromných 2300 vozů, představuje to meziroční nárůst o více než 70 procent.

Dařilo se i na západoevropských trzích, kde se v uplynulém měsíci prodalo 27 200 škodovek, což je meziročně o 24 procent více. O 53,2 procenta stouply prodeje v Nizozemsku, Rakousko hlásí nárůst 36,8 procenta. Automobilka si také stále drží pozici nejoblíbenější dovážené značky v Německu.

Červnové prodeje Škody podle modelů:

Model Počet prodaných vozů Meziroční nárůst (v %)
Fabia 21 000 18,8
Roomster 2 900 19,2
Octavia 29 4000 22,7
Yeti 5 300 32,5
Superb 8 800 15,1

Zdroj: Škoda

Na domácím trhu automobilka prodala 4400 vozů, což je o meziročně o 9,6 procenta více. Za první polovinu roku vydělala firma 7,5 miliardy korun, její zisk tak meziročně stoupl o 59 procent.

Autor: bru

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.