Škodovka zastavuje výrobu | E15.cz

Škodovka zastavuje výrobu

Škoda Auto nemá díly na nová auta. Firmu, která díly dodává vyplavila povodeň.

Povodně, které zasáhly některé lokality České republiky, drtivě vyplavily také dodavatele interiérových stropů pro Škodu Auto – firmu Grupo Antolin Bohemia, která sídlí v Chrastavě. Na firmu Škoda to bude mít vážný dopad v podobě pozastavení výroby některých modelů.

„Firma Škoda ihned začala zajišťovat a stahovat interiérové stropy prostřednictvím logistiky ze všech lokalit včetně servisů, aby výroba mohla pokračovat. Tato možnost se ale vyčerpá ve čtvrtek,“ sdělil předseda odborů KOVO Jaroslav Povšík.

Pozastavení výroby se postupně týká všech modelů aut.

Podle sdělení na webových stránkách odborů KOVO v úterý odpoledne firma Grupo Antolin Bohemia oznámila, že se pokusí alespoň částečně výrobu obnovit ve čtvrtek a pracovat i o víkendu, aby zajistila dodávku interiérových stropů pro Škodu Auto. Ihned byla také zorganizovaná pomoc a Škoda Auto poslala do firmy své techniky a firemní hasiče, aby pomohli s odklizením a likvidací škod i s obnovou výroby.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.