Sociální automobil pomůže v péči o stařečky | E15.cz

Sociální automobil pomůže v péči o stařečky

Na šest let za symbolickou jednu korunu ročně získali zástupci Občanského sdružení spokojený domov z Mnichova Hradiště automobil Renault Kangoo. Věnovala jim ho poděbradská reklamní agentura Kompakt.

Projekt Sociální automobil, který začal v roce 1997, funguje na jednoduchém principu. „Oslovujeme podnikatele v regionu, zda si nechtějí na vůz umístit reklamu. Z peněz pak auto, které stojí 360 tisíc korun, koupíme,“ uvedl Zdeněk Maruška z reklamní agentury. Doplnil, že si vždy vybírají z desítek zájemců. „Po šesti letech se buď se domluvíme na odkupu za zůstatkovou cenu, nebo, pokud se nám to podaří, předáme nové auto a staré dáme do bazaru protiúčtem,“ doplnil Maruška. Pracovníci Spokojeného domova se věnují péči o starší lidi a nabízejí několik služeb, včetně pečovatelství. A to každý den od šesti hodin ráno do dvaadvaceti hodin.
Na Mladoboleslavsku už jedno takové auto používá sdružení Fokus, které se věnuje duševně nemocným. Kompakt za třináct let rozdal 296 aut

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.