Soudce udělil vrahovi výjimečný trest | E15.cz

Soudce udělil vrahovi výjimečný trest

Pětadvacet let ve věznici se zvýšenou ostrahou si za vraždu odpyká čtyřicetiletý muž z Uherského Ostrohu. Rozhodl tak soudce Radomír Koudela při dnešním soudním líčení u zlínského krajského soudu.

V únoru letošního roku se Pavel Jurčeka z Uherského Otrohu vloupal do domku osmdesátileté ženy. „Právě sledovala televizi, když obviněný začal prohledávat dům za účelem získání finanční hotovosti. Z obavy před prozrazením na ni fyzicky zaútočil a usmrtil ji. jde o zvlášť závažný zločin,“ vysvětlil soudce v závěrečné řeči. Starší ženu muž škrtil nejprve zezadu, pak ji povalil na zem a tlačil na krk minimálně dvě minuty, do doby, než si byl jistý, že nedýchá. Pak dál prohledával dům, až našel zhruba sto tisíc korun. Při hledání vyhazoval ze skříní šaty a házel je přímo na zapojené přímotopné těleso. Odtud pak začalo v domě hořet. Vrah ale jeho šíření nezabránil. Vznikla tak škoda přesahující osm set tisíc korun, dalších téměř sedm set tisíc pak stál hasičský zásah. Ukradené peníze pak Jurčeka prohrál na výherních hracích automatech. Podle soudce se násilník ke svému činu přiznal. „Sám dokonce říkal, že věděl, co dělá a všechno si uvědomoval. Vinu nepopírá. I proto jsme žádné polehčující okolnosti nenašli. Navíc je s podivem, že takto se zachoval k ženě, která jediná ve vesnici jej i podle svých slov měla ráda a doporučovala jeho práci ostatním, aby si mohl přividělat,“ konstatoval zlínský soudce Koudela.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.