Statečný hasič: Vyhrát si zasloužili i ostatní | E15.cz

Statečný hasič: Vyhrát si zasloužili i ostatní

Vítězem prvního ročníku ankety Sedm statečných se stal zachránce lidského života Pavel Šimáček.

Přes čtyři stovky lidí poslaly hlas do ankety o největšího hrdinu Jihlavska. Devětatřicet procent hlasujících zvolilo vítězem šestadvacetiletého hasiče Pavla Šimáčka z Luk nad Jihlavou, který v březnu zachránil život padesátiletému kolegovi při tréninku juda.

Co na vítězství říkáte? Hrozně mě to těší, ale myslím si, že v anketě byli další lidé, kteří si také zaslouží, aby se o nich mluvilo jako o hrdinech. Například ti, kteří zachraňovali řidiče z hořícího auta. Nebo mladík, který se vrhl na auto ujíždějících zlodějů.

Ale lidé dali největší počet hlasů vám. Moc si toho cením. Myslím si, že lidé k sobě lhostejní nejsou, jak se o tom mluví, a tato anketa, která je plná odvážných činů , je toho důkazem. Je důležité, aby se lidé nebáli pomoci druhému v nouzi, i když někdy mají strach, že dotyčnému spíše ublíží, než pomohou. Je lepší alespoň nějaká pomoc, než žádná.

Jak vzpomínáte na den, kdy jste zachránil život? Jsem rád, že jsem kolegu z juda, který shodou okolností pracoval jako řidič sanitky, pomohl zachránit. Asi dvanáct minut jsem se mu snažil masírovat srdce. Před tím se najednou skácel na zem po srdeční příhodě.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!