Stavět depozitář Národní knihovny chce 15 firem, rozhodne los | E15.cz

Stavět depozitář Národní knihovny chce 15 firem, rozhodne los

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
O tom, kdo postoupí do užšího výběrového kola lukrativního tendru na dostavbu depozitáře v Hostivaři, rozhodne los. Podle zadavatele 300 milionové zakázky, Národní knihovny, totiž všech patnáct společností, které nabídku poslaly, splňuje veškerá zadaná kritéria. Losování je naplánováno na 30. června. Informoval o tom ekonomicko-provozní náměstek knihovny Zdeněk Macoszek.

„Posouzena byla kvalifikace všech přijatých žádostí o účast. Všichni dodavatelé prokázali splnění kvalifikace v plném rozsahu a omezení počtu bude tedy provedeno ze všech 15 zájemců, a to objektivním kritériem - náhodným výběrem losem,“ uvedl Macoszek. Losovat se bude prostřednictvím prověřeného elektronického zařízení a za účasti notáře. „Účastnit se losování mají právo všichni zájemci, kterých se výběr losem týká. Vylosovaných pět zájemců bude následně vyzváno k podání konkrétní nabídky dle zadávací dokumentace,“ doplnil Macoszek.

Jména uchazečů zatím ale NK nezveřejnila. „Jedná se o významné stavební společnosti,“ uvedl pouze Macoszek. Zakázka na dostavbu depozitáře NK v Hostivaři má hodnotu celkem 284 milionů korun. Po jejím dokončení budou prostory sloužit zejména k uskladnění knih. Na místě bude také pracoviště pro digitalizaci svazků. Projekt bude financován ve formě dotací ze státního rozpočtu. „Předpokládáme, že vítěz by mohl být znám počátkem července. Poslední stavební práce by měly být dokončeny v létě roku 2012,“

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video