Stavitelé skladů ProLogis a AMB dokončili oznámenou fúzi | E15.cz

Stavitelé skladů ProLogis a AMB dokončili oznámenou fúzi

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Americké společnosti ProLogis a AMB Property Corporation, přední světoví stavitelé průmyslových nemovitostí, dokončili dříve oznámenou fúzi. Nově vytvořená společnost se jmenuje Prologis, Inc. ProLogis podniká také v Česku.

Společné akcie sloučených společností začaly být obchodovatelné na newyorské burze (NYSE) od 3. června. Kvůli fúzi byly všechny bývalé kmenové akcie ProLogis převedeny na právo získat 0,4464 nově emitovaných akcií kmenového akciového kapitálu sloučené firmy. Každá kmenová akcie AMB zůstane v hodnotě jedné akcie kmenového akciového kapitálu sloučené společnosti. Bývalí akcionáři ProLogis drží asi 60 procent kmenových akcií sloučené společnosti, bývalí akcionáři AMB mají přibližně 40 procent.
ProLogis se zaměřuje hlavně na výstavbu skladů a dalších průmyslových nemovitostí. Je to globálně podnikající firma s kořeny v USA. Vlastní a spravuje kolem 40 milionů čtverečních metrů průmyslových ploch v Severní Americe, Evropě a v Asii. V Česku má sklady například u Prahy v Jirnech a Úžici nebo v Ostravě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video