Tesla Cybertruck se dočkal další úpravy na obytný dům | e15.cz

Tesla Cybertruck se dočkal další úpravy na obytný dům

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Jen o málokterý vůz, který zatím nebrázdí silnice, je takový zájem jako o futuristicky vyhlížející elektromobil Tesla Cybertruck. Na trh se má sice dostat až ve druhé polovině roku 2022, nicméně už nyní si mohou fanoušci vybírat z nejrůznějších modifikací, které změní elektromobil v obytný vůz. Jeden z posledních návrhů představil americký startup FORM

Kalifornská společnost, která se zabývá přestavováním dodávek na obytné vozy, si podle webu Daily Mail účtuje za proměnu Cybertrucku v pojízdný minidomek 69 500 dolarů, zhruba 1,6 milionu korun. Jen pro připomínku – cena samotné Tesly Cybertruck se pohybuje mezi 39 900 až 69 900 dolarů. 

A co zákazník v rozšíření, které může stát více než samotný vůz, dostane? Málo toho není. Kromě kompletně vybavené kuchyně se sporákem a lednicí je to obytný prostor, sprcha s toaletou či manželská postel se speciální matrací z paměťové pěny.

Celý prostor s podlažní plochou 6,7 metru čtverečního je napájen energií ze solárních panelů o výkonu až 400 wattů. Suchá hmotnost speciálního vestavěného karavanu má činit 454 kilogramů. Podle amerického výrobce tato hmotnost „navíc“ sníží dojezd Cybertrucku o méně než pět procent. 

Podívejte se na medailonek majitele automobilky Tesla Elonu Muskovi

Video se připravuje ...

Kromě Cybertrucku, který již stihl získat 1,3 milionu objednávek v hodnotě osmdesát miliard dolarů, má být obyvatelný prostor kompatibilní s většinou obdobných pickupů. Stejný domov si tak budou moci vytvořit například majitelé Fordu F-150 či Chevroletu Silverado. Obytné prostory by měly být k dispozici ve druhé polovině příštího roku. 

Tesla Cybertruck se už letos dočkal jiné podobné přestavby v obytný vůz. Tu na jaře představil jiný americký startup Cyberlander

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video