Tuchomeřice jsou ideálním místem pro klidné bydlení | e15.cz

Tuchomeřice jsou ideálním místem pro klidné bydlení

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Už naši předkové v době kamenné si pro své sídlo vybrali okolí dnešních Tuchoměřic, které leží těsně za severozápadní hranicí Prahy. O značné velikosti pravěkých sídlišť svědčí významné archeologické nálezy, které se zde podařilo odkrýt při realizaci rezidenčního projektu Royal Views, jehož developerem je společnost YOUNG INVEST. S jejím předsedou představenstva JUDr. Adamem Zítkem jsme si povídali nejen o tom, proč si pro realizaci svých projektů vybrali právě tuto obec.

Vaše společnost působí na českém trhu teprve několik let a její jméno je spojené zatím výhradně s obcí Tuchoměřice. Proč jste se rozhodli investovat právě zde?

To, že jsme se dostali právě do Tuchoměřic, byla svým způsobem náhoda. Před několika lety jsme hledali místo pro naše projekty a oslovila nás zde malebnost okolí, těsná blízkost Prahy a s tím související výborná dopravní dostupnost, blízkost ruzyňského letiště a na druhou stranu blízkost řady kulturních památek a turistických zajímavostí. Na atraktivitě lokality jistě přidá i výstavba největšího outletového centra v České republice, Galleria Moda, které se bude otevírat příští rok.

Nedávno jste zde dokončili svůj první projekt Royal Views. Můžete nám ho trochu přiblížit?

Jedná se o soubor 13 nadstandardních vil, který v sobě spojuje prvky poklidného vesnického života v přírodě s pohodlím a dynamikou města. Přestože se jedná o ucelený projekt, každý dům je i přes sjednocující prvky naprosto jedinečný a odlišný od ostatních. Domy jsou nadstandardní jak svojí velikostí od 328 do 505 metrů čtverečních, tak i svojí dispozicí, kdy většina ložnic má i svojí vlastní koupelnu, každý dům má několik teras apod. Rozlehlé jsou i pozemky o výměrách od 886 do 1173 metrů čtverečních. Kvalita projektu je ještě podtržena jeho umístěním u lesa a nádherným výhledem na Tuchoměřický zámek.

Jako každý správný developer ale nežijete pouze přítomností, určitě myslíte i do budoucna. Co chystáte dále a bude to znovu v Tuchoměřicích?

Ano, i nadále chceme být věrni této lokalitě a připravujeme unikátní rezidenční projekt Živé domy. Půjde o výstavbu nízkoenergetických rodinných domů s výraznými ekologickými prvky, jako jsou například solární panely nebo tepelná čerpadla. Rozhodli jsme se pro maximálně ekologickou výstavbu a to i přesto, že finanční prostředky vložené do podobných projektů se vracejí výrazně déle než peníze vložené do výstavby klasických rodinných domů. Všechny domy zde budou mít také na českém trhu jednoznačně unikátní šikmou střechu porostlou travou, což přináší řadu výhod i třeba pro tepelnou izolaci objektu. Náš další přínos ekologii spočívá v tom, že na místě vytěženou prvotřídní opuku budeme používat pro obklad fasád včetně externích úprav. Tyto domy budou v dispozici 6+1 a 7+1 s rozlohou podlahové plochy kolem 280 metrů čtverečních a počítáme s vysokým nadstandardem vnitřního vybavení jako je například centrální vysavač, shozy prádla, značkové vybavení koupelen, příprava pro ohřev bazénu apod. Zahájení výstavby plánujeme na jaro příštího roku.

Tvrdíte, že filozofií vaší firmy je přátelská ekologie. Co si pod tím můžeme představit?

My rozhodně nechceme, aby důraz na ekologii vlastníka domu jakýmkoliv způsobem omezoval. Máme budovy v nízkoenergetickém standardu, ale kdykoliv je možné otevřít jakékoli okno, kdykoliv se může větrat. Použité technologie jsou přínosem pro komfort bydlení. Chceme zlepšit kvalitu života, to je nosná myšlenka projektu Živé domy.

Dosud jsme se bavili o rezidenčních projektech, vaše firma ale podniká i v oblasti komerční výstavby. Co chystáte v tomto segmentu?

Máme tři pozemky právě v blízkosti budované Gallerie Moda. Jeden si chceme ponechat a postavit na něm vlastní kancelářskou budovu, na ostatních jsme provedli zhodnocení inženýrskými sítěmi a nabízíme je k prodeji. Je zde možné postavit jakýkoli komerční objekt.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video