V Ostrově otevřeli vzdělávací centrum za půl miliardy | E15.cz

V Ostrově otevřeli vzdělávací centrum za půl miliardy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Ostrově na Karlovarsku otevřeli Centrum technického vzdělávání. Vzniklo komplexní přestavbou bývalé základní školy a své obory v něm bude vyučovat Střední průmyslová škola Ostrov. Nová budova stála včetně přípravných prací 431 milionů korun a kraj na ni získal dotace z Evropské unie, řekl při slavnostním otevření školy hejtman Josef Novotný.

Na stavbu přispělo 20 miliony korun město Ostrov, Karlovarský kraj zaplatil podíl na spolufinancování ve výši asi 35 milionů Kč. Příprava stavby trvala asi pět let, stavba začala v září 2009. Podoba školy je dílem atelieru A69 - architekti s.r.o. Škole dali vzhled průmyslové haly s prosklenou střechou, imitující právě průmyslové objekty. Vnitřek školy je pak do značné míry prosklený, a tak je hned z atria možné vidět například odborné dílny.

Škola s kapacitou 750 míst nabídne žákům a zájemcům o celoživotní vzdělávání 35 učeben, kromě toho budou mít k dispozici pět počítačových místností a učebnu přírodních věd s 30 počítači. K výuce bude sloužit i 14 dílen a čtyři elektrolaboratoře. Studijní materiály, odbornou literaturu i beletrii najdou studující v nově zařízené knihovně. Areál dále zahrnuje dvě tělocvičny, posilovnu a dvě hřiště pro míčové sporty s umělým povrchem, včetně atletického areálu. Stravování bude zajištěno ve školní jídelně s kapacitou 125 parkovacích stání. Od 1. září usedlo do lavic Centra technického vzdělávání Ostrov 660 žáků. O jejich výchovu a vzdělávání se postará sedmdesátičlenný pedagogický sbor. Škola nabízí celkem šest oborů zakončených maturitní zkouškou (informační technologie, strojírenství, elektrotechnika, dopravní prostředky, autotronik a technické lyceum) a jeden obor zakončený výučním listem (mechanik opravář motorových vozidel).

Přestože kapacita školy není zatím plně využita, podle hejtmana je pravděpodobné, že moderní zázemí a vybavené učebny přilákají další studenty. Hodně si kraj i město slibují od možné spolupráce s investorem z oblasti automobilového průmyslu, který projevil zájem se usídlit v průmyslové zóně v Ostrově.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video