Václavské náměstí oživí Květinový dům | E15.cz

Václavské náměstí oživí Květinový dům

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost Flow East má záměr investovat do Václavského náměstí. Majitel nemovitostí na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice je připraven pokročit ve své vizi revitalizace náměstí po obdržení potřebných souhlasných vyjádření.

Společnost Flow East již vlastní tři budovy na Václavském náměstí, uvedl James Woolf, zakladatel a předseda představenstva Flow East. Podle jeho slov se jedná o velkolepé náměstí mezinárodních standardů, které na světě jednoznačně nemá srovnání: svou velikostí, historickým významem a samozřejmě i díky budovám, které jej lemují – některé již odhaleny v plné kráse, některé v procesu rekonstrukce a jiné na své znovuzrození teprve čekají. V okruhu architektů a zastánců památek se na téma rekonstrukce této budovy v minulosti rozproudila bouřlivá diskuse. Ovšem jakmile se objevily první informace o tom, co se skutečně stane, názory se změnily. „Podporu jsme zaznamenali u široké veřejnosti a zároveň společnosti projevily silný zájem o rezervaci kancelářských prostor,“ uvedl Woolf.

#####Mezník v renesanci Václavského náměstí

„Názory, že památková ochrana budov neumožňuje jejich užívání za účelem finančního profitu, jsou podle mě zcela absurdní,“ pokračoval Woolf. Cílem developera je prý vytvářet hodnoty a zisk při současném zachování krásy památek a budov, které utrpěly během desetiletí nacistické a komunistické totality. „I přes neúspěch našeho původního architektonického návrhu, a tedy snížení budovy o dvě patra, věříme, že se naše stavba stane mezníkem v renesanci Václavského náměstí reprezentujícím architekturu 21. století,“ dodal James Woolf. Květinový dům má prý nakročeno stát se ikonou města a následovat tak zprvu neoblíbený a dnes respektovaný Tančící dům. Do projektu a jeho stavební realizace investuje společnost Flow East zhruba miliardu korun.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video