Vinary patřily šachům | E15.cz

Vinary patřily šachům

Tomáš Přikryl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mladí šachisté poměřili umění na turnaji ve Vinarech.

Páté kolo krajského přeboru mládeže v šachu zorganizoval v sobotu 12. dubna Šachový klub Vinary v tamním kulturním domě. Hráči bojovali rozděleni podle věku ve čtyřech kategoriích. Ve skupince šachistů do deseti let se z vítězství radoval Milan Skula z Agentury 64 Grygov, za ním pak skončili bratři Jiříčkové ze Sokola Skalička.

V kategorii do dvanácti let exceloval David Procházka z Agentury 64 Grygov, druhé místo obsadil Marian Poljak ze Spartaku Přerov, třetí pak Tomáš Vozák ze Sokola Skalička.
Ve věkové kategorii do čtrnácti let soutěžilo jen pět hráčů. Ti se utkali dvoukolově každý s každým, suverénně nakonec zvítězil Lukáš Vyhnálek z Tatranu Litovel.

Jedenáct šachistů také změřilo síly v doprovodném turnaji. Nejvíc se radoval se Tomáš Cagašík ze Spartaku Přerov, druhý skončil Jiří Navrátil ml. a třetí Petr Zatloukal, oba z Agentury 64 Grygov.
Na turnaji se ukázalo, že i v Olomouckém kraji je množství dobrých mladých šachistů, kteří co nevidět mohou reprezentovat své oddíly na velkých turnajích.

Autor: Tomáš Přikryl

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video