Vykolejit lokomotivu stojí padesát tisíc | E15.cz

Vykolejit lokomotivu stojí padesát tisíc

Lucie Zikmundová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Až s padesátitisícovou pokutou může odejít od přestupkové komise magistrátu řidič, který v neděli 15. listopadu vjel na železniční přejezd mezi obcemi Kolomuty a Řepov na Mladoboleslavsku. Tam se srazil s právě projíždějícím motorovým vlakem, ve kterém jeli cestující.

Nehoda se stala před šestou hodinou večer na přejezdu chráněném výstražnými kříži. „Vlak po nárazu vykolejil. Při havárii se zranila jedna cestující,“ řekl mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera. Na trati mezi Mladou Boleslaví a Lomnicí nad Popelkou pak tři hodiny nejezdily vlaky. Policisté, kteří kolizi vyšetřují, považují za viníka řidiče auta. „Nejde o trestný čin obecného ohrožení, to by ve vlaku muselo například jet mnohem více lidí,“ uvedl mluvčí boleslavské policie David Schön. Až policisté případ uzavřou, předají ho přestupkové komisi. „Pokud se někdo zranil, může se pokuta vyšplhat až na padesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí magistrátu Hana Koišová.

Autor: Lucie Zikmundová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.