Žák paraglidingu zranil svého kolegu | E15.cz

Žák paraglidingu zranil svého kolegu

Pětatřicetiletý paraglidistka při výuce vážně zranil dalšího muže, který seděl na zemi. Skončil v ohrožení života v ostravské fakultní nemocnici.

Celý případ vyšetřuje policie. Na místo nehody okamžitě vyrazila sanitka i vrtulník.
„Padající paraglidista zasáhl muže sedícího na zemi do hlavy a krku. Ten utrpěl vážné poranění mozku a po nehodě byl v bezvědomí. Záchranáři mu na místě poskytli první lékařskou pomoc a maximální možné ošetření. Postižený v ohrožení života byl poté převzat na palubu vrtulníku a letecky přepraven do Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě,“ uvádí mluvčí záchranky Lukáš Humpl.
Pětatřicetiletý paraglidista při nehodě utrpěl poranění hrudníku a ruky.
„Se záchranáři byl v kontaktu a se středně těžkým zraněním jej posádka sanitky po ošetření přepravila na úrazovou ambulanci nemocnice ve Frýdku-Místku,“ upřesňuje Humpl.
Výuku paraglidingu v Palkovicích obstarává Beskydská škola létání. Podle jejího hlavního instruktora Dalibora Carbola došlo k nešťastné náhodě.
„Pilot letěl velmi nízko nad zemí ve výšce asi dvou metrů. Při snaze vyhnout se překážce udělal manévr a narazil do člověka, který seděl na zemi a byl k němu otočený zády,“ vrací se k nešťastnému okamžiku Carbol.
Selhání ze strany instruktora Carbol vylučuje.
„K žádnému selhání nedošlo, byla to nešťastná náhoda. Jsou situace, které se nedají předpokládat,“ vysvětluje Carbol.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!