Závodiště už nejsou jenom dostihy | e15.cz

Závodiště už nejsou jenom dostihy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Dostihy a jezdecké soutěže. Ale také zimní lyžování, golf, atletický kros, motoristické akce či výstavy. To vše v letošním roce nabízí dostihové závodiště.

Víceúčelový areál. Takové označení si do své vizitky směle může dát dostihové závodiště v Pardubicích. Jeho letošní program netvoří pouze dostihy, ale bude se na něm konat mnohem širší a pestřejší spektrum akcí.
„Chceme, aby závodiště bylo po celý rok co nejvíce otevřeno Pardubákům. A nejen jim. Ovšem nikoliv pouze k návštěvám, ale také k aktivnímu sportování,“ prohlásil Miroslav Petráň, předseda představenstva Dostihového spolku, který je od roku 1993 pořadatelem akcí na závodišti.
„Jakékoliv takové aktivity jsou pro město velmi pozitivní,“ dodal pardubický primátor Jaroslav Deml.
Stěžejní část programu pochopitelně nadále tvoří dostihy. Na závodišti se v letošním roce koná deset mítinků. Tradičním vrcholem bude třídenní festival o druhém říjnovém víkendu, jehož hlavním bodem bude Velká pardubická České pojišťovny. Jubilejní 120. ročník slavného dostihu se poběží v neděli 10. října a poprvé bude součástí nově vzniklého mezinárodního crosového poháru Crystal Cupu. Posun vpřed by měl být znatelný i přímo na dráze. V letošním roce by měl být kompletně dokončen zavlažovací systém. „Doufám, že do Velké pardubické bude vše dotaženo do konce,“ uvedla náměstkyně primátora Štěpánka Fraňková. Pardubické závodiště však není domovem jen pro dostihy. Zabydlely se zde i jezdecké soutěže, zejména všestrannost. Jejich letošním vrcholem bude mistrovství Evropy mladých jezdců, které se bude konat na přelomu července a srpna. „Evropský šampionát se k nám vrací po čtyřech letech a získali jsme ho už potřetí. Je to důkaz stále stoupající prestiže našeho závodiště,“ pronesl Jaroslav Grodl, sportovní manažer spolku.
Třetím „koňským“ vrcholem dění v areálu u Taxisova příkopu bude mezinárodní výstava Koně v akci. Letos se uskuteční v tradičním termínu během prvního víkendu v září. Jako ústřední motiv 12. ročníku bylo zvoleno téma Koně a tradice. Ovšem nejen koňské akce tvoří program na závodišti. Přímo na dostihové dráze se hrál turnaj v extrémním golfu, na podzim se poběží atletický kros, koná se zde dětský den, tuningový sraz či motoristické burzy. V minulém roce v areálu nabírali kondici na mistrovskou sezonu pardubičtí hokejisté, letos je už napodobili kolegové z Hradce Králové.
A velkým sportovním hitem v zimě bylo lyžování. Za necelé dva měsíce si na ovál, na němž byly sněhovou frézou upraveny tratě pro klasický i bruslařský styl, přišlo zasportovat deset tisíc lidí. „Určitě v tom budeme pokračovat. Chceme, aby Pardubáci nemuseli jezdit na hory. A druhý náš cíl leží vysoko. Jednou by se tady mohl běžet světový pohár ve sprintu,“ dodal šéf Dostihového spolku.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video