Zeman spustil účet na twitteru a nové internetové stránky | E15.cz

Zeman spustil účet na twitteru a nové internetové stránky

Zeman spustil účet na twitteru a nové internetové stránky
Miloš zeman pro svůj twitterový účet použil oficiální portrét od Herberta Slavíka
• 
ZDROJ: čtk

ČTK
bru

Nové oficiální internetové stránky má od dnešního dne český prezident Miloš Zeman. Hlava státu také zahájila provoz svého oficiálního účtu na síti twitter. Prezident sám poznamenal, že už se dokázal sžít s počítačem a internetem, a tak předpokládá, že se mu to podaří i v případě twitteru.

Prvním zpráva, kterou Zeman, či spíše jeho tým, na twitteru zveřejnil, bylo sdělení o vzniku nových internetových stránek zemanmilos.cz. Následovala informace o setkání hlavy státu s olomouckým vrchním státním zástupcem Ivo Ištvanem. Prezident také oznámil, že v sídle strany SPOZ podepsal petici na podporu zákona o prokázání původu příjmu majetku.

Twiter k oficiálním či polooficiálním sdělením využívají i další politici či jejich tisková oddělení, svůj účet na twitteru má kromě jiných například britský premiér David Cameron, americký prezident Barack Obama či papež František.

Zeman disponuje také oficiálními stránkami na facebooku. Nový prezidentův web nabízí jeho projevy, články či tisková sdělení a kalendář.

Zemana na twitteru předběhl anonymní vtipálek, který už provozuje parodický účet hlavy státu. „Jmenuji se Miloš a jsem váš prezident. Jsem zábavný, mějte mě rádi,“ stojí v jeho záhlaví. Na oficiálním účtu hlavu státu ve čtvrtek odpoledne sledovaly čtyři desítky lidí.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!