Zisk Hochtiefu kvůli problémům v Austrálii prudce klesl | E15.cz

Zisk Hochtiefu kvůli problémům v Austrálii prudce klesl

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Německé stavební společnosti Hochtief prudce klesl ve druhém čtvrtletí zisk před zdaněním na 10,2 milionu eur (249,1 milionu korun) z loňských srovnatelných 181 milionů eur. Důvodem byly problémy australské divize Leighton. Výsledky však překonaly odhady analytiků, kteří naopak čekali ztrátu. Firma v prohlášení dodala, že se jí podařilo získat nové, zajímavé objednávky pro všechny čtyři divize. Hochtief působí i v Česku.

Analytici čekali ztrátu 7,46 miliardy eur. Za celé pololetí však firma vykázala konsolidovanou čistou ztrátu 155,6 milionů eur, převážně kvůli svým operacím v Asii a Tichomoří. Hodnota nových objednávek se za pololetí ale zvýšila o procento na 13,04 miliardy eur a hodnota nevyřízených objednávek stoupla na téměř 47 miliard eur z loňských 42,7 miliardy eur.

Australský Leighton, v němž má Hochtief majoritu, v dubnu snížil svůj ziskový výhled téměř o miliardu australských dolarů. Hochtief pak musel udělat to samé. Odpisy Leightonu způsobil hlavně dopravní projekt v Brisbane a odsolovací závod u Melbourne. Hochtief dodal, že australská divize si již vede lépe a brzy se vrátí k silnému růstu. Hochtief rovněž potěšil pokrok v prodeji jeho letištních aktivit. Dohoda o prodeji by měla být dokončena ještě v letošním roce, napsala agentura Reuters.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video