Zkáza prvního amerického aquaparku: Podívejte se na království vodních radovánek, které zasypal písek | E15.cz

Zkáza prvního amerického aquaparku: Podívejte se na království vodních radovánek, které zasypal písek

Martin Mrázek - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Tobogány, které zejí prázdnotou, skluzavky a bazény zasypané tunami písku. Tak nyní vypadá vůbec první americký aquapark – doslova park vodní zábavy, jak jej Američané nazvali – ve státě Kalifornie, který na území USA vznikl. Jeho opuštěné atrakce lákají fotografy pro atmosféru zašlé a zřejmě nenávratné slávy.

Místu se říkalo Lake Dolores neboli Jezero Dolores. Název vznikl z křestního jména manželky zakladatele vodního parku, který byl slavnostně otevřen už v roce 1962. V místě však žádné jezero není – vodu zakladatel Bob Byers vyváděl z podzemního pramene, který pod atrakcemi protékal. Místo se stalo oblíbeným cílem místních, protože bylo vůbec první svého druhu. Do osmdesátých let se vodní park postupně rozšiřoval, přibývaly tobogány, skokanské můstky, umělé laguny i obyčejné bazény.

Park byl však zcela závislý na vodě, které je v oblasti Mohavské pouště nedostatek. Podzemní pramen, který vytvořil tuto oblíbenou atrakci, začal vysychat a park od roku 1992 již není v provozu. Letos tomu bude 25 let, kdy se v letních měsících na tobogánech projel poslední návštěvník. Místo však láká, i když je opuštěné. Především fotografy, kteří zde mají žně. Podívejte se, jak vypadá nejstarší aquapark ve Spojených státech.

Autor: Martin Mrázek - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video