ZOH 2010: Skikrosař popisuje své dojmy ze zahájení her | E15.cz

ZOH 2010: Skikrosař popisuje své dojmy ze zahájení her

Z Vancouveru Zdeněk Šafář

Olympionik Zdeněk Šafář z Dukly Liberec se podruhé hlásí z Vancouveru. Exkluzivně pro čtenáře Sedmičky.

Vancouver, 14. 2. 2010 - Včera jsem se zúčastnil slavnostního zahájení spolu s mnoha dalšími závodníky a členy doprovodu. Překvapilo mě, že zahájení se nezúčastnili zdaleka všichni sportovci. Ale nemám jim to samozřejmě za zlé. Vzhledem k tomu, že druhá olympijská vesnice ve Whistleru je vzdálená 120 km, cesta sem do centra dění představuje zhruba 2,5 až 3 hodiny cesty. A to je docela procedura. Navíc mnoho sportovců mělo brzy závod a potřebovali se plně soustředit na své výkony. Náš závod je naštěstí až za týden (21. 2., pozn. red.) a tak jsem samozřejmě ani chvíli nezapochyboval, abych se závodu zúčastnil.
Celý ceremoniál zahájili Indiáni - původní obyvatelé Kanady a pak následovala propracovaná show zahrnující různá témata ze života hostitelské země.
Bohužel slavnostní chvíle poznamenala jedna tragická událost – smrtelná nehoda gruzínského sáňkaře Nodara Kumaritašviliho. Celý šedesátitisícový dav držel minutu ticha a byla mu věnována jedna píseň. I přes tento mrazivý okamžik byla slavnost zahájení velkolepá. Všechno bylo propracované do nejmenšího detailu. Hezké bylo, že i my jsme byli součástí show. Svítili jsme baterkami a svíčkami na povel. Bylo to prostě hezký a můj asi nejsilnější pocit byl, když jsem si říkal, že jsem tu správně a že zamakám ať svět vidí,co dokážu…

Autor: Z Vancouveru Zdeněk Šafář

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.