Mapa voleb 2023: Jak se volilo u vás v obci? | Prezidentské volby | e15.cz
M A

Prezidentské volby

Volební mapa 2023 pro prezidentské volby: Jak se volilo ve vaší obci?

Okrsková mapa volebních výsledků - Volby 2023
Okrsková mapa volebních výsledků - Volby 2023
• 
ZDROJ: ALEŠ LIGAS / ČSÚ
Aleš Ligas

Aleš Ligas, jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Skončilo druhé kolo prezidentských voleb. V podrobné mapě se můžete podívat, zda ve vaší obci zvítězil Petr Pavel nebo Andrej Babiš. Volební mapa zobrazuje jak dopadly volby ve všech volebních okrscích. Podle jejich zbarvení poznáte, který z kandidátů získal v okrsku nadpoloviční většinu hlasů.

Mapa zobrazuje konečné výsledky druhého kola prezidentských voleb.

Sečteno 100 procent okrsků.

Mapa obcí pro volby 2023 - 2. kolo

Mapa voleb: prezidentské volby 2023

Prezidentské volby se v Česku konají každých pět let. Miloš Zeman skončí ve funkci v březnu. Zvolen byl dvakát po sobě. Petr Pavel zvítězil v prvním kole voleb se ziskem 35,44 hlasů, druhý Andrej Babiš byl těsně druhý, když v prvním kole nasbíral 34, 99 procent hlasů. Volební účast přesáhla 68 procent. Jak vypadala mapa voleb po 1. kole? Bývalý generál bodoval v Praze, Středočeském, Libereckém, Královéhradeckém a Jihomoravském kraji. Andrej Babiš měl převahu v ostatních krajích v Čechách a na Moravě.

V druhém kole vítězí Petr Pavel už ve většině krajů. V Praze pro něj dokonce hlasovalo přes 75 procent obyvatel. Andrej Babiš vítězí jen v Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji.  

Po prvním kole zavítal Petr Pavel do Ostravy a Ústí nad Labem, na závěr kampaně promluvil v Praze na Staroměstském náměstí. V plánu měl bývalý generál návštěvu Příbrami, tu ale musel pro nemoc zrušit. Andrej Babiš vyrazil do Děčína, Brna, Liberece a Jablonce nad Nisou. Zrušil naopak plánovanou návštěvu Hradce Králové z bezpečnostních důvodů. Situaci pro druhé kolo prezidentských voleb monitorujeme a volební mapu budeme průběžně aktualizovat.

Eva Pavlová vs. Monika Babišová - Kdo bude první dáma České republiky? (VIDEO) 

Video se připravuje ...
Pavlová vs. Babišová - Kdo se stane první dámou České republiky?

Prezidentské volby 2023

V roce 2023 bude Česko volit nového prezidenta.

ONLINE Výsledky voleb Termín voleb Kandidáti na prezidenta Volební průzkumy Kurzy sázkařů Volební kalkulačka Volební místnosti Debaty - TV program Jak volit Volební lístky Volební spoty Voličský průkaz Volební účast Volební komise Podpisy Petr Pavel Andrej Babiš Danuše Nerudová Marek Hilšer Pavel Fischer Tomáš Zima Karel Diviš Jaroslav Bašta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volba prezidenta

Termín voleb a volební systém

Prezidentské volby pokračují, chystá se druhé kolo, kde se proti sobě postaví Andrej Babiš a Petr Pavel. Souhrnný článek o systému prezidentských voleb, mandátu prezidenta a přesném termínu konání prvního a druhého kola najdete na stránkách E15.cz zaměřujících se na prezidentské volby 2023.

Kandidáti na prezidenta

Projděte si náš obecný článek Prezidentští kandidáti 2023, jenž pokrývá všechny oznámené kandidáty. Zajímají vás názory, volební programy a okolnosti kandidatury jednotlivých uchazečů o Hrad? Deník E15 vypracoval podrobné medailónky následujících prezidentských kandidátů:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima

Výsledky voleb

Sledujte průběžné, aktuální výsledky kandidátů na prezidenta. Výsledky voleb 2023 a průběh sčítání hlasů můžete sledovat v našem online přenosu. Podívejte se na předběžné a posléze i konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb 2023. Server E15.cz vám dále nabídne předběžné i kompletní, definitivní výsledky druhého kola prezidentské volby.

Volební průzkumy a sázkové kurzy

Na stránkách webu E15.cz naleznete také pravidelně aktualizované volební průzkumy a preference jednotlivých kandidátů. Podívejte se i na průběžné kurzy sázkových kanceláří pro prezidentské kandidáty.

Debaty kandidátů

Mnozí voliči se ve finále rozhodují na základě toho, jak si kandidáti vedou v předvolebních debatách. Připravili jsme pro vás přehledný televizní program prezidentských debat, z něhož se snadno dozvíte, kdy se budou debaty kandidátů na prezidenta vysílat.

Volební kalkulačka

Jaké mají kandidáti na prezidenta 2023 názory a preference? Jaké mají priority? Co říká jejich volební program? V čem se shodují a v čem naopak rozcházejí dosavadní favorité prezidentských voleb Danuše Nerudová a Petr Pavel? Jaký je jejich názor na českou vládu, pomoc Ukrajině, a jaký mají postoj k Rusku? Jak by vláda podle nich měla řešit inflaci a energetickou krizi? Co říkají na zvyšování daní? Koho by s sebou vzali na Hrad a koho by preferovali v radě ČNB a na Ústavním soudu? Prozradí vám to naše názorová volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023.

Voličský průkaz

Pokud se chystáte volit mimo trvalé bydliště, nezapomeňte si vyřídit volební průkaz. Na stránkách E15.cz se dočtete, kdy a jak o voličský průkaz žádat, ale i co k voličskému průkazu potřebujete, nebo kdy vám přijde na adresu vašeho přechodného bydliště.

Jak volit

Jak správně volit, aby byl váš hlas ve volbě prezidenta 2023 platný? Jak zjistíte, kde máte volit? Kdo může volit? Kde naleznete vaši volební místnost a kde leží váš volební okrsek? Jak použít volební lístky při volbě prezidenta? Co s sebou ve volební místnosti potřebujete? Kdy je hlasovací lístek neplatný? Jak se stát členem volební komise? Přečtěte si náš návod jak volit prezidenta 2023.

Volební účast

Prezidentské volby patří v Česku k těm nejpopulárnějším. Na E15.cz najdete srovnání historické volební účasti nejen pro prezidentské volby.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery