Výsledky prezidentských voleb 2023 | Sčítání hlasů - 2.kolo | e15.cz
M A

Prezidentské volby

Výsledky voleb 2023: Sčítání hlasů ONLINE

Výsledky prezidentských voleb - 2. kolo české prezidentské volby 2023
Výsledky prezidentských voleb - 2. kolo české prezidentské volby 2023
• 
ZDROJ: Grafika E15.cz

jon

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

České prezidentské volby 2023 jsou u konce. Sčítání hlasů skončilo, známe konečné volební výsledky. Novým českým prezidentem se stal Petr Pavel. Dění kolem prezidentských voleb monitorujeme online. Druhé kolo prezidentských voleb ČR skončilo ve 14.00, kdy se uzavřely všechny volební místnosti. Do druhého kola postoupili dva kandidáti na prezidenta. Ve volebním okrsku hlasovali voliči pomocí volebních lístků. O hlasy voličů se ucházel bývalý generál Petr Pavel a předseda hnutí ANO Andrej Babiš

České prezidentské volby skončily. Sčítání hlasů pro 2. kolo prezidentských voleb trvalo tři a půl hodiny. Konečné výsledky voleb najdete přímo v tomto článku níže v online infografice, v níž jsme monitorovali i průběžné sčítání hlasů. Novým prezidentem ČR se stal Petr Pavel. Získal přes 58,32 procent hlasů, téměř o milion hlasů více než Andrej Babiš.  

Výsledky prezidentských voleb 2023 ONLINE

Druhé kolo prezidentských voleb odstarovalo v pátek 27. ledna ve 14.00. Prezidentskému duelu Andreje Babiše a Petra Pavla předcházely ostré debaty a vyhrocená kampaň. Do druhého kola vstoupil jako favorit voleb Petr Pavel, který v prvním kole získal 35,4 procenta platných volebních hlasů. Andrej Babiš skončil druhý s počtem 34,99 procent hlasů. Výrazně víc mu věřili sázkáři.

Zájem o volby byl vysoký, i pro 2. kolo se očekávala vysoká volební účast, která vyplynula ze sčítání hlasů. V druhém kole dosáhla 70,25 procent. Volební výsledky druhého kola najdete níže. Petr Pavel zvítězil se ziskem 58,32 procent hlasů, Andrej Babiš získal o 958 655 hlasů méně, tedy 41,67 procent hlasů. Aktuality, novinky a reakce na výsledky z české prezidentské volby čtětě v našem online zpravodajství:

>>> ONLINE: Prezidentské volby 2023 <<<

Sčítání hlasů

Sčítání hlasů začalo v sobotu po uzavření volebních místností. Konečné výsledky voleb najdete v následující infografice. Průběžné výsledky české prezidentské volby 2023 byly zveřejňovány v sobotu odpoledne. Sčítání hlasů trvalo přes tři hodiny.

Volební výsledky – 2. kolo prezidentské volby

Prezidentské volby 2023

Prezidentské volby se v ČR konají jednou za pět let. Nový prezident nahradí ve funkci Miloše Zemana, který byl zvolen dvakrát po sobě. Volební průzkumy od začátku pasovaly Petra Pavla i Andreje Babiše do role favoritů, preference třetí Danuše Nerudové začaly výrazně padat až krátce před prvním kolem. Zatímco před prvním kolem Andrej Babiš dorazil pouze do jedné předvolební debaty, v druhém kole se s Petrem Pavlem potkával pravidelně.

Definitivní výsledky prezidentských voleb z druhého kola byly oznámeny po ukončení sčítání hlasů. Konečné výsledky voleb určily příští hlavu státu. Nový prezident se ujme úřadu po inauguraci začátkem března, kdy skončí ve funkci Miloš Zeman. České prezidentské volby budou v roce 2023 jediné volby, které Česko v řádném termínu zažije. Příští rok ho čekají krajské volby, volby do Senátu a volby do Evropského parlamentu.

>>> Mapa voleb 2023: Jak se hlasovalo ve vaší obci <<<

Druhé kolo prezidentských voleb. Jak skončí výsledky voleb? (VIDEO)

Video se připravuje ...
Druhé kolo prezidentských voleb. Jak to celé dopadne?

Prezidentské volby 2023 na E15.cz:

2. kolo | Inaugurace prezidenta 2023 | Volební účast | Petr Pavel | Andrej BabišSrovnání kandidátůKandidáti z 1. kola | Termíny, čas a systém voleb | Volební průzkumy | Předvolební debaty Voličský průkaz | Jak volit | Kde volitVolební lístky | Volební komise | Volební spoty |

 

Autor: jon

Prezidentské volby 2023

V roce 2023 bude Česko volit nového prezidenta.

ONLINE Výsledky voleb Termín voleb Kandidáti na prezidenta Volební průzkumy Kurzy sázkařů Volební kalkulačka Volební místnosti Debaty - TV program Jak volit Volební lístky Volební spoty Voličský průkaz Volební účast Volební komise Podpisy Petr Pavel Andrej Babiš Danuše Nerudová Marek Hilšer Pavel Fischer Tomáš Zima Karel Diviš Jaroslav Bašta

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Volba prezidenta

Termín voleb a volební systém

Prezidentské volby pokračují, chystá se druhé kolo, kde se proti sobě postaví Andrej Babiš a Petr Pavel. Souhrnný článek o systému prezidentských voleb, mandátu prezidenta a přesném termínu konání prvního a druhého kola najdete na stránkách E15.cz zaměřujících se na prezidentské volby 2023.

Kandidáti na prezidenta

Projděte si náš obecný článek Prezidentští kandidáti 2023, jenž pokrývá všechny oznámené kandidáty. Zajímají vás názory, volební programy a okolnosti kandidatury jednotlivých uchazečů o Hrad? Deník E15 vypracoval podrobné medailónky následujících prezidentských kandidátů:

Andrej Babiš | Jaroslav Bašta | Karel Diviš | Pavel Fischer | Marek Hilšer | Danuše Nerudová | Petr Pavel | Tomáš Zima

Výsledky voleb

Sledujte průběžné, aktuální výsledky kandidátů na prezidenta. Výsledky voleb 2023 a průběh sčítání hlasů můžete sledovat v našem online přenosu. Podívejte se na předběžné a posléze i konečné výsledky prvního kola prezidentských voleb 2023. Server E15.cz vám dále nabídne předběžné i kompletní, definitivní výsledky druhého kola prezidentské volby.

Volební průzkumy a sázkové kurzy

Na stránkách webu E15.cz naleznete také pravidelně aktualizované volební průzkumy a preference jednotlivých kandidátů. Podívejte se i na průběžné kurzy sázkových kanceláří pro prezidentské kandidáty.

Debaty kandidátů

Mnozí voliči se ve finále rozhodují na základě toho, jak si kandidáti vedou v předvolebních debatách. Připravili jsme pro vás přehledný televizní program prezidentských debat, z něhož se snadno dozvíte, kdy se budou debaty kandidátů na prezidenta vysílat.

Volební kalkulačka

Jaké mají kandidáti na prezidenta 2023 názory a preference? Jaké mají priority? Co říká jejich volební program? V čem se shodují a v čem naopak rozcházejí dosavadní favorité prezidentských voleb Danuše Nerudová a Petr Pavel? Jaký je jejich názor na českou vládu, pomoc Ukrajině, a jaký mají postoj k Rusku? Jak by vláda podle nich měla řešit inflaci a energetickou krizi? Co říkají na zvyšování daní? Koho by s sebou vzali na Hrad a koho by preferovali v radě ČNB a na Ústavním soudu? Prozradí vám to naše názorová volební kalkulačka pro prezidentské volby 2023.

Voličský průkaz

Pokud se chystáte volit mimo trvalé bydliště, nezapomeňte si vyřídit volební průkaz. Na stránkách E15.cz se dočtete, kdy a jak o voličský průkaz žádat, ale i co k voličskému průkazu potřebujete, nebo kdy vám přijde na adresu vašeho přechodného bydliště.

Jak volit

Jak správně volit, aby byl váš hlas ve volbě prezidenta 2023 platný? Jak zjistíte, kde máte volit? Kdo může volit? Kde naleznete vaši volební místnost a kde leží váš volební okrsek? Jak použít volební lístky při volbě prezidenta? Co s sebou ve volební místnosti potřebujete? Kdy je hlasovací lístek neplatný? Jak se stát členem volební komise? Přečtěte si náš návod jak volit prezidenta 2023.

Volební účast

Prezidentské volby patří v Česku k těm nejpopulárnějším. Na E15.cz najdete srovnání historické volební účasti nejen pro prezidentské volby.

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery