Frankfurter Allgemeine: Španělsko hodné mše | E15.cz

Frankfurter Allgemeine: Španělsko hodné mše

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: reuters

Frankfurter Allgemeine

Madrid byl bezpochyby hoden papežské mše. Stejně jako loni v Portugalsku Benedikt XVI. také ve Španělsku povzbudil jednu zemi a generaci, které to potřebovaly.

Takzvaná Fiesta víry svedla dohromady půl milionu poutníků z celého světa a milion španělských katolíků. To je v socialistickém neosekulárním zapaterovském Španělsku fenomenální úspěch. Mohlo by to svádět k předčasným úvahám o renesanci „duchovního rezervoáru okcidentu“, jak se Iberskému poloostrovu dlouho říkávalo. Papež ale v první řadě dodával mnoha mladým Španělům, z nichž polovina nemá práci, odvahu. A své církvi se snažil vlít do žil sebevědomí a energii. Protestní demonstrace levicových a antiklerikálních skupin proti „plýtvání penězi“ byly nejprve tisícové, později už šlo jen o pár set lidí, kteří příliš nerušili. I tak se ale ukazuje, že Španělsko je stále pro katolickou církev „misijní zemí“.

Autor: Frankfurter Allgemeine

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.