Glosa Arsena Lazareviče: Ta horší část Ameriky | E15.cz

Glosa Arsena Lazareviče: Ta horší část Ameriky

Arsen Lazarevič

Skupiny zklamaných demokratických voličů a anarchistů vyrazily do ulic amerických měst. Došlo k nepokojům, na nichž demonstranti baseballovými pálkami tloukli do aut, zapalovali odpadkové koše či útočili na obchody jako symboly „zvráceného kapitalismu“.

 V televizním přenosu se objevily i výhrůžky smrtí voličům Donalda Trumpa. Tyto nepokoje, zvláště silné například v Portlandu, ukázaly, že existuje docela velká skupina Američanů, kteří jsou schopni sahat k násilí, pokud svobodné volby nedopadnou podle jejich představ.

Narážky amerických komentátorů, že za Donaldem Trumpem stojí ta horší část Američanů, dostávají s těmito protesty velké trhliny. Rovněž některé feministické komentátorky se pozastavovaly nad tím, že polovina žen volila Donalda Trumpa. Prý tím zradily své souputnice i Ameriku.

Možná by se nositelky těchto postojů i mužové s baseballovými pálkami měli podívat do zrcadla. Nejspíš tam najdou odpověď na to, proč je tolik Američanů tak znechucených, že raději dali hlas Donaldu Trumpovi.

Trump: Vyhostíme tři miliony nelegálních přistěhovalců nebo je dáme do vězení
Ivana Trumpová možná nahradí Schapira, chce být velvyslankyní
Donald Trump nastřádal luxusní vozový park. Podívejte se, čím se proháněl
Nechceme Trumpa, křičeli demonstranti s baseballovými pálkami  a vyhrožovali smrtí

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!