Ivana Trumpová možná nahradí Schapira, chce být velvyslankyní | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Ivana Trumpová možná nahradí Schapira, chce být velvyslankyní

ČTK

Bývalá manželka čerstvě zvoleného amerického prezidenta Donalda Trumpa Ivana chce posloužit vlasti a stát se americkou velvyslankyní v České republice. Nahradit by tak mohla současného velvyslance Andrewa Schapira. 

Uvedl to dnes list The New York Post s tím, že miliardářova první choť to Trumpovi sama řekla. "Byla by to skvělá volba!" uvedl v reakci mluvčí českého prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček na twitteru. Trump se ujme nejvyššího úřadu v lednu.

"Navrhnu, abych se stala velvyslankyní v České republice," citoval list sedmašedesátiletou Ivanu Trumpovou. "Jsem odtud, čeština je má mateřština a každý mě zná. Jsem dost známá ve světě, nejen v Americe. Napsala jsem tři knížky a přeložili je v 40 zemích do 25 jazyků. Jsem známá jako Ivana, fakt se nepotřebuju jmenovat Trumpová," dodala.

Nechceme Trumpa, křičeli demonstranti s baseballovými pálkami  a vyhrožovali smrtí

Ujistila také, že Trumpově nynější manželce Melanii nezávidí nastávající roli první dámy.

Zlínská rodačka Ivana Trumpová, za svobodna Zelníčková, se za Trumpa provdala v roce 1977, tehdy to pro ni bylo druhé manželství a pro magnáta první. Rozvedli se v roce 1992 a o rok později si Trump vzal Marlu Maplesovou, se kterou se po šesti letech rovněž rozvedl. Jeho současná žena a budoucí první dáma USA je Melania původem ze Slovinska.

Sedmašedesátiletá Trumpová byla vdaná čtyřikrát, naposledy za italského modela. S Trumpem má tři děti - Donalda, Ivanku a Erica.

Americký velvyslanec Schapiro, co provokoval Zemana, dostane nejspíše padáka

Feministické komentátorky: Trumpa volila téměř polovina žen, zradily nás

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!