Bitcoin se opět dere do povědomí investorů (glosa Jana Vávry) | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Glosa Jana Vávry: Kdy bude mít bitcoin vyhráno

Jan Vávra

Jan Vávra

Tahle „tulipánová cibulka“ nezahynula. Mezi dlouholetými investory v čele s Warrenem Buffettem získal bitcoin pověst nafouknuté bubliny bez jakékoli hodnoty, to se ale začíná měnit. Nehledě na nedělní pokles kurzu digitální měny o více než deset procent.

Miliardář Paul Tudor Jones, jeden z nejvlivnějších obchodníků na Wall Street, radí přibrat do portfolia i digitální měnu.

Důvod? Bitcoinů nikdy nepůjde do oběhu více než 21 milionů. To v době tištění peněz a jejich shazování helikoptérou může představovat pěkný kontrariánský sen. 

Krypto-graf týdne: Přijde po vzestupu pád? Situace bitcoinu teď připomíná průběh minulého půlení

Ten ještě umocňuje takzvané půlení (halving), nastat má v noci z pondělí na úterý. Probíhá jednou za čtyři roky a jde o událost, která podle předem daného algoritmu snižuje na polovinu počet denně vygenerovaných bitcoinů. Na ceně kryptoměny je takový kontext znát, během dvou měsíců se zdvojnásobila.

Přes nedůvěru vůči zavedenému finančnímu systému ale držitelé bitcoinu jeho hodnotu pořád ještě přepočítávají na dolary. Teprve až se tohle někdy změní, bude mít virtuální měna vyhráno.

Kicom: Srazí další akciový propad hodnotu bitcoinu? Kryptoměna se začala chovat atypicky

Krypto-graf týdne: Bitcoinové fondy mají velké oči, upravují cenové odhady digitální měny
Zápisník Jana Vávry: Kdo nemá rád Gatese

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!