Glosa Jany Havligerové: Jde o kejhák | E15.cz

Glosa Jany Havligerové: Jde o kejhák

Jana Havligerová

Share on Facebook Messenger
Vstoupit do diskuze
0

Pan ministr spravedlnosti si s nestranností hlavu příliš neláme. Letos v únoru nešetřil invektivami vůči sněmovně, která schválila zprávu parlamentní vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Ta svými závěry smetla ze stolu prakticky všechny argumenty, kterými policejní reorganizaci napadal předseda hnutí ANO.

Věrně po boku svého partajního lídra stál Robert Pelikán i v květnu, kdy poslanci na schůzi pro změnu řešili nahrávky hovorů Andreje Babiše s bývalým redaktorem MF Dnes. I tehdy byla jeho obhajoba předsedy ANO až příliš horlivá.

Když ovšem ministr spravedlnosti řekne, že se policie žádostí o zbavení imunity stranického šéfa snaží ovlivnit volby, je to velký skandál. Aby zrovna šéf spravedlnosti naleptával důvěru občanů ve fungování justice, to tu ještě nebylo.

Pelikán se rozhovor pro Respekt, ve kterém o vyšetřování kauzy Čapího hnízda promluvil, pokusil neúspěšně zastavit a teď už pro jistotu kličkuje. Došlo mu, že tentokrát jde o kejhák. Nikoliv cizí, ale ten jeho.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.