Nečasův nekonečný příběh - glosa Petra Peška | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Glosa Petra Peška: Nečasův nekonečný příběh

Petr Pešek

Petr Pešek

Policie žádá obžalobu bývalého premiéra Petra Nečase. Úterní zpráva s tímto titulkem by mohla vyjít v posledních téměř sedmi letech téměř kdykoliv.

A častokrát už i vyšla. Stejně jako informace, že expremiér byl u výslechu, či před soudem. Že jej soud odsoudil, anebo naopak osvobodil.

Nynější hrozba obžaloby se týká údajné křivé výpovědi. Bývalý premiér podle policistů kryl svoji nynější ženu Janu Nečasovou, dříve Nagyovou. Nevíme, jak to přesně bylo. A je samozřejmě na nezávislém soudu, aby rozhodl.

Něco ale víme. Že tu je už od počátku zjevná snaha ho i další z okruhu původně stíhaných alespoň na něčem dostat. Protože je třeba ospravedlnit ten velkolepý – a s odstupem času skandální – policejní zásah na Úřadu vlády i u podezřelých doma z roku 2013. Akci, která se konala pod taktovkou olomouckého státního zastupitelství, vedla k pádu vlády a nástupu současné garnitury k moci.

Víme také, jaký je letos rok a kolik času od těchto událostí už uplynulo. Nečas a spol. jsou dodnes vláčeni po policii a soudech. A není to ojedinělý případ, taková exministryně obrany Vlasta Parkanová by mohla vyprávět.

Pokud policejní aparát, žalobci a justice nejsou schopny v přiměřené době dojít ke konečnému závěru o vině či nevině, anebo pokud se neobjeví nějaké nové závažné skutečnosti, měly by snad dotyčné raději už nechat na pokoji. A nekomplikovat jim dál život.

Nečas křivě svědčil ve prospěch své ženy. Policie navrhla obžalovat bývalého premiéra

Kauza zneužití BIS: Soud osvobodil Nečasovou i lobbistu Rittiga

Komentář Jany Havligerové: Koronavirová hra náhodných nápadů

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!