Jan Šindelář: Místní rozhlas | E15.cz

Jan Šindelář: Místní rozhlas

Trnová u Prahy
Trnová u Prahy
• 
ZDROJ: Erben Eduard

Jan Šindelář

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Hlášení místního rozhlasu: Vážení občané, obec Malinová Lhota a kinematograf bratří Švábíků vás srdečně zvou na promítání filmu U nás na venkově, které se uskuteční ve dnech od 3. do 5. července na louce za stodolou statkáře Zacha. Předpokládaný začátek promítání je ve 21.30 hodin. Dále zveme všechny děti na veselé povídání O jelenu, které se uskuteční 6. června na farské zahradě. Upozorňujeme rovněž občany, že ve zmíněných dnech bude pro veřejnost uzavřen sběrný dvůr.

Opakuji hlášení… Je to zvláštní, ale pouliční ampliony mají i v dnešní „vždyonlajn“ době svou užitečnou funkci. Upozorňují na mikroakce, které na žádném letáku či dokonce webu nenajdete. Díky nim vejde ve všeobecnou známost, kdy přijede kůžičkář, čistírna peří nebo prodejce nosnic. A léto jim na důležitosti ještě přidává. Je totiž zvláštním obdobím, kdy se za přispění nadšenců nejrůznějšího ražení rozlévá kultura z měst do nejzapadlejších obcí.

A právě skrze místní rozhlas kumšt pronásleduje domorodce i lufťáky tak dlouho, dokud se nepřijdou na pomalovanou maringotku podívat. Místní rozhlas upozorňuje, že je dobré občas vyndat z truhly sváteční tepláky, vypnout cirkulárku, výjimečně si dopřát „dvanáctku“ a vyrazit přes náves mezi lidi.

Místní rozhlas upozorňuje, že není třeba hned jezdit do Karlových Varů a chytat tam odlesky skutečných či domnělých celebrit. Místní rozhlas připomíná, že dobré filmy a zajímavé divadelní kusy se v létě při troše štěstí najdou i za sousedovic stodolou. Místní rozhlas říká, zpomalte alespoň v létě.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.