Jana Havligerová: V plynojemu i na Stodolní | E15.cz

Jana Havligerová: V plynojemu i na Stodolní

Jana Havligerová: V plynojemu i na Stodolní
ČSSD
• 
ZDROJ: čtk

Jana Havligerová

Sjezdová diskuze byla přímo prodchnuta ostrou kritikou Nečasovy vlády i dalších politických stran, káravých slov na vlastní adresu bylo pomálu, ale zazněla. „Proč jsme ve dvou krajích na severu republiky dosáhli jen poloviny hlasů než v prezidentské volbě. Je otázka, zda jsme dostatečně reagovali na některé problémy ve vlastních řadách a zda bychom neměli příště reagovat mnohem rázněji,“ prohlásil senátor Jiří Dienstbier.

Příliš konkrétní řeč to nebyla. Poté, co Dienstbier neobhájil post místopředsedy, se dá očekávat, že se o vnitrostranickém dění v ČSSD dozvíme mnohem, mnohem více.

Ani sjezdovému rokování, které jinak běželo jako po drátku, se nevyhnula drobná kolize při hlasování, podobná těm, které dobře známe ze sněmovny.

Stalo se v sobotu po ránu, významnou změnu stanov schválili delegáti až na druhý pokus. Někteří sociální demokraté v sále prostě chyběli. Jak poté vysvětlil dobře naladěný, znovuzvolený místopředseda Lubomír Zaorálek. „Říkal jsem: nechoď na Stodolní, nechoď na Stodolní, nechoď na Stodolní. Bylo to marné, bylo to marné, bylo to marné.“ V legendární ostravské ulici v pátek večer prudce stouply tržby.

Na sjezdu ČSSD se mimo jiné diskutovalo i o tom, zda prezident Miloš Zeman v plynojemu, tedy bývalém, nyní kongresovém centru Gong, v přísně nekuřáckém prostředí, vydrží bez cigarety. Samozřejmě nevydržel. Důrazné varování: na notorické tabakisty nemá recept ani proslulá doktorka Eva Králíková. Proto mějte po ruce popelník nebo alespoň popelníček všude, kam hlava státu zavítá.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!