Martin Čaban: Kůrovcová schizofrenie | E15.cz

Martin Čaban: Kůrovcová schizofrenie

Bohuslav Sobotka vyjádřil sympatie aktivistům blokujícím kácení stromů napadených kůrovcem
Bohuslav Sobotka vyjádřil sympatie aktivistům blokujícím kácení stromů napadených kůrovcem
• 
ZDROJ: Kresba Milan Kounovsky

Martin Čaban

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kromě toho, že kůrovec rozežírá některé šumavské stromy, zdá se, že jeho kusadla narušují i strukturu sociální demokracie. Šéf strany Bohuslav Sobotka vyjádřil sympatie aktivistům blokujícím kácení lesního porostu a včera se jel na Šumavu osobně podívat.

Místní obyvatelé ho hned nařkli, že „si sem přijel dělat politickou propagandu a honit si triko“, což ukazuje, že zdravý horalský rozum je kromě jiného schopen i dosti přesné politologické analýzy.

Naproti tomu první místopředseda ČSSD a šéfhejtman Michal Hašek hlasitě podporuje své stranické kolegy, plzeňského a jihočeského hejtmana, kteří oslavují každý pokácený strom jako další krok k řešení šumavského problému.

Tato stranická schizofrenie má samozřejmě mnohem významnější příčinu než půlcentimetrového ošklivého broučka. Rozpolcenost ČSSD, symbolizovaná Haškem a Sobotkou, dříve nesmiřitelnými soupeři, dnes nepříliš zdařile předstíranými kamarády, si prostě v kůrovci našla jen další ventil.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.