Petr Třešňák: Vládní protiústavní mejdan | E15.cz

Petr Třešňák: Vládní protiústavní mejdan

Strana zelených
Strana zelených
• 

Petr Třešňák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Strana zelených se připomněla tvrzením, že se vláda pokouší legislativním přílepkem omezit právo na informace a nadále tajit odměny státních úředníků. Napadá normu, již spolu s novelou zákona o zdravotnické záchranné službě schválili poslanci v prvním čtení.

Zelení kritizují praxi vlády, která je nezákonná hned dvakrát. Protiústavním technickým postupem (přílepkem) se kabinet pokouší navrhnout novelu zákona odporující červnovému výnosu Nejvyššího správního soudu, podle nějž úřady musejí žadatelům údaje o výši platů a odměn úředníků poskytnout.

O tendenci českých politiků nechávat otevřená vrátka korupci víme. O jejich návyku zneužívat legislativní proces bylo též napsáno hodně. Nejvíce zarážející je však ta obrovská propast mezi slovy a činy. Vzpomínáte? Transparentnost, rozpočtová odpovědnost, boj proti korupci… Ale možná jsme předvolební kampani jen špatně rozuměli.

Autor: Petr Třešňák

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.