Pravda: Co řeší? | E15.cz

Pravda: Co řeší?

ilustrační foto
ilustrační foto
• 

Pravda

Skutečně není na Slovensku žádná situace dost komplikovaná na to, aby ji někdo nedokázal ještě víc zamotat? Před týdnem vyslovil parlament nedůvěru vládě Ivety Radičové. Dva dny nato poslanci rozhodli, že volby budou v březnu. Pět měsíců je žalostně krátký čas, než aby se hledala nová vláda, psala si program a šla žádat o důvěru.

Politická vláda by navíc neměla šanci, ani kdyby v programu bylo jen „Dobrý den“ a „Na shledanou“. Politicky průchodné by bylo odvolat vládu a nechat Radičovou dovládnout do voleb. Jenže místo toho se bavíme o tom, jak sulíkovci vyhrožují, že neschválí rozpočet, pokud jejich minstři nebudou ve vládě, zatímco Dzurinda řeší dilema, jak KDH a Most dotlačit do této spolupráce a donutit Radičovou, aby popřela vlastní slova. To je ovšem jiná debata. Jistě politická, ale nikoli ústavně-právní. Jestli chce prezident Gašparovič dělat moderátora konference o řešení vnitřních problémů SDKÚ, ať tomu alespoň neříká „hledání ústavního řešení“.

Autor: Pravda

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.