Tereza Zavadilová: Vítr v zádech | E15.cz

Tereza Zavadilová: Vítr v zádech

Zleva ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Pavel Bělobrádek a ministr obrany Martin Stropnický na schůzi Sněmovny
Zleva ministr financí Andrej Babiš, premiér Bohuslav Sobotka, vicepremiér Pavel Bělobrádek a ministr obrany Martin Stropnický na schůzi Sněmovny
• 

Tereza Zavadilová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Kola ztráty popularity Nečasovy vlády se začala roztáčet v roce 2012. Vláda tehdy ve dvou krocích zvýšila daň z přidané hodnoty na potraviny o polovinu. Velká část voličů to především exministru financí Miroslavu Kalouskovi dosud neodpustila.

Zdražení potravin v situaci skomírající ekonomiky, vysoké nezaměstnanosti a růstu cen vstupů tehdy znamenalo rychlý propad spotřeby a nespokojenost veřejnosti připravila půdu po následující spektakulární pád Nečasovy vlády.

Teď se zpívá úplně jiná píseň. Cena ropy padá, což lidu zlevňuje benzin i jiné zboží. Klesají ceny potravin. Inflace v zásadě neexistuje. Voliči si pochvalují, že současná vláda „udělala mnoho dobrého“. Zapomněli, že třeba slib ANO z volebního programu snížit DPH na potraviny na původních deset procent vzala voda. Zrušení poplatku u doktora a dvě stovky k důchodu k dobrému dojmu stačí. Zbytek udělaly vnější vlivy.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.