Zápisník Jany Havligerové: Dobré nápady politiků | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Dobré nápady politiků

Jana Havligerová

Sněmovna znovu schválila novelu zákona o střetu zájmů, kterou jí k opětovnému projednání vrátil Senát. A majitel Agrofertu, vicepremiér Andrej Babiš zuří. Podle něj sociálnědemokratický premiér Bohuslav Sobotka i poslanci sociální demokracie lhali, když tvrdili, že navržené změny postihnou až budoucí ministry. Doporučení pro všechny, a ústavní činitele zvlášť: lepší je řídit se pojmy než dojmy a zákony, které procházejí parlamentem, si alespoň občas přečíst.

Česko bude bojovat proti lžím, které se vyskytují v médiích a na internetu, oznámil sociálnědemokratický ministr vnitra Milan Chovanec. Vnitro se podle něj chce věnovat volné politické soutěži a vytvořit systém, který by pomohl lidem orientovat se. „Je třeba zaměřit se na to, aby dostali informace, které jsou relevantní, a dokázali se zorientovat v tom, co je lež a co je pravda,“ prohlásil Chovanec. Rezort tak v žádném případě nemá ambici dělat cenzora. To zní přibližně stejně jako pokyn kdysi populární v médiích: Krátit, ale nevynechávat!

Skončí Alternativa pro ČR? Vláda projedná návrh na pozastavení její činnosti

Prezident Miloš Zeman opětovně doporučil armádě, aby se vyzbrojila bezpilotními letouny. Nejprve by to měly být pozorovací drony, teprve ve druhé vlně bojové. Doporučujeme, aby zůstalo nanejvýš u prvního nákupu. Ve válce je rozhodně lepší zůstat pozorovatelem.

Bič na Babiše schválen, jeho firmy nebudou moci soupeřit o dotace a zakázky

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!