Zápisník Jany Havligerové: Musíme si pomáhat | E15.cz

Zápisník Jany Havligerové: Musíme si pomáhat

Jiří Zimola, Jaroslav Foldyna a Jana Fialová - trio místopředsedů ČSSD (20. 10. 2018)
Jiří Zimola, Jaroslav Foldyna a Jana Fialová - trio místopředsedů ČSSD (20. 10. 2018)
• 
ZDROJ: ČTK

Jana Havligerová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

První místopředseda ČSSD Jiří Zimola na víkendovém sněmování širšího vedení strany požadoval, aby sociální demokracie ve čtvrt roku staré vládě vyměnila dva ministry – zahraničí a kultury

Předsedovi Janu Hamáčkovi nabídl, že pokud by k tomu došlo, je ochoten v Babišově kabinetu osobně usednout. „Mluvili jsme o tom a já jsem mu nabídl svou pomoc,“ potvrdil Zimola. To je ještě lepší než dobrá rada. Když mně pomůžete, jsem ochoten vám pomoci.

Noví senátoři Marek Hilšer a Jiří Drahoš vstoupili v horní komoře parlamentu do klubu Starostové a nezávislí. Ten se tak možná stane nejsilnější frakcí s nárokem na kandidaturu nového předsedy Senátu. Hilšer si vybíral mezi třemi politickými kluby, sympatický mu byl i Klub liberální demokracie SEN 21. Drahoš dlouho lavíroval mezi STAN a KDU-ČSL. Není nad to kupovat při volbách zajíce v pytli.

Komunistický  poslanec Zdeněk Ondráček, bývalý člen pohotovostního policejního pluku Sboru národní bezpečnosti neboli SNB dostal vyznamenání od Svazu bojovníků za svobodu. Pamětní medailí „Za vlast a za svobodu“ se pochlubil na sociálních sítích. Ani svaz, ani poslanec nechtějí říct, za co ji obdržel. Nejspíš ale za zásahy proti demonstrantům při Palachově týdnu v roce 1989. Jiné Ondráčkovy zásluhy známy nejsou.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video