Zápisník Jany Havligerové: Pětiletka s tuzemákem | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Zápisník Jany Havligerové: Pětiletka s tuzemákem

Zápisník Jany Havligerové: Pětiletka s tuzemákem
Miloš Zeman na sjezdu KSČM v Nymburku (21. 4. 2018)
• 
ZDROJ: ČTK
Jana Havligerová

Jana Havligerová

Na sjezdu komunistů poprvé od listopadu 1989 promluvil prezident republiky. Vůdce hnutí ANO spolu s gratulací staronovému předsedovi strany napsal, že se těší na společné jednání s KSČM a ČSSD. Doufá, že to snad rychle dopadne, aby konečně byla nová vláda s důvěrou. Ještěže tuzemák – díky výjimce Evropské komise – přežije další pětiletku.

Předseda sněmovny Radek Vondráček (ANO) opět připomenul, že hnutí má jasnou podmínku: Pokud by se objevil požadavek sociální demokracie na odchod Andreje Babiše, jednání o vládě končí. Jasné jako facka. To jen socialisté zapomínají, že šéf ANO je kandidátem na premiéra až do smrti.

Čtyři z pěti obrněných transportérů Pandur, které se předloni srazily u Tábora se Škodou Fabia, možná nebudou mimo provoz až do konce roku 2019. Jejich oprava totiž snad skončí ještě letos. V podstatě je to ale jedno.

Skála: Kdyby se volba předsedy konala hned po volebním debaklu, dopadlo by to jinak

Jak před časem prohlásila armáda, nebyl by problém, i kdyby vozidla chyběla tři roky. Už když se pandury kupovaly, existovaly důvodné pochyby, zda jsou potřeba. Aniž kdo tušil, že je z boje dokáže vyřadit obyčejná škodovka.

Sněmovna začala projednávat zmírnění takzvaného protikuřáckého zákona a zdá se, že diskuze se ubírá správným směrem. Poslanec Rostislav Vyzula (ANO) soudí, že ideální by bylo zakázat kouření i v parcích a na veřejnosti. Určitě. A naše lučiny, bory a skaliny si také zahulit nenecháme.

Faltýnek: Koaliční smlouva vznikne pravděpodobně do dvou týdnů
Dolínek navrhne zbourání Libeňského mostu. Chce místo něj postavit nový
Cholerik a predátor hluchý k názorům jiných. Tak vnímá Babiše expert na řeč těla
KSČM není extremistická, ale rád bych ji měl za demokratickou, kritizoval komunisty Zeman
KSČM chce, aby chudším lidem mohl hradit právníka stát

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!