Zdeněk Pečený: Čas veskrze vánoční | E15.cz

Zdeněk Pečený: Čas veskrze vánoční

Předvánoční Praha
Předvánoční Praha
• 
ZDROJ: ctk

Zdeněk Pečený

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vánoce už dávno nejsou jen svátky klidu. Stalo se z nich především stresující shánění vánočních dárků, které začíná již koncem října. Toto období je také bohaté na nejrůznější průzkumy o tom, co lidem na Vánocích vadí nebo kolik utratí za dárky.

Většinou se nedají najít dva průzkumy, které by se shodly. Zase jsme se ale například dozvěděli, že zatímco Poláci Vánoc využijí k tomu, aby splatili své dluhy, Češi se ještě více zadluží, aby si koupili novou a ještě větší televizi. Ačkoli se kreditka v českých peněženkách zatím nezabydlela, před Vánoci po ní sáhne mnohem více nakupujících než po zbytek roku, aby si mohli více dopřát.

Ve vztahu ke svému měsíčnímu příjmu prý více než Češi utratí za dárky už jen Rumuni. Nejlepší byly však tipy, jak dostat Vánoce a finance pod kontrolu, kde jeden ze tří tipů zněl: Mějte finance pod kontrolou. Tak jsme zase o něco chytřejší. Letos je v čase předvánočním potřeba si především užít nedělní nákupy. Brzy na ně budeme jen vzpomínat.

Poslanecká sněmovna má tento týden projednat návrh socialistických senátorů, který by nedělní nákupy omezil. Levicoví politici patrně nechtějí vyhradit neděli návštěvě kostela, jen se snaží neustále kecat do věcí, o kterých by ve svobodné ekonomice neměli rozhodovat politici. Raději by levicoví senátoři mohli brzy přijít s návrhem, který by po členech horní komory parlamentu vyžadoval přítomnost v jejich kancelářích mezi osmou hodinou ranní a šestou hodinou večerní. Sedm dní v týdnu, když už skončí oblíbená kratochvíle nedělních nákupů.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video