Šéfkuchař Punčochář odchází z Grand Cru. Otevře si vlastní restauraci | E15.cz

Šéfkuchař Punčochář odchází z Grand Cru. Otevře si vlastní restauraci

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Jeden z nejznámějších českých šéfkuchařů Jan Punčochář koncem února odchází z pražské restaurace Grand Cru. Chystá se otevřít vlastní restauraci.

„Jan Punčochář v restauraci Grand Cru končí a nahradí jej nový tým šéfkuchařů. Jde o Svatopluka Hemmera a Sašu Pavloviče,“ uvedla Eliška Hrubá za Grand Cru. V této pražské restauraci, kterou zmiňuje i michelinský průvodce, Punčochář připravoval pokrmy od jejího startu v říjnu 2014.

Nyní se po necelých pěti letech rozhodl vrátit od exotické nabídky k domácí klasice. Na jaře tak chystá nabízet své pokrmy v restauraci U Matěje v Praze 6. "Vždy jsem chtěl mít svůj podnik.  Všechno na vlastní triko a stoprocentně po svém. Záleží mi na tom, aby si hosté v mé nové restauraci U Matěje mohli pochutnat na čerstvých sezónních potravinách, ale i párovat tradiční pokrmy s krásným vínem. Vrcholovou gastronomii rozhodně neopouštím, v rámci mé restaurace se v létě otevře i její druhá finediningová část. V té se chci zaměřit nejen na českou a rakouskou kuchyni, ale na ve všech ohledech špičkovou a moderní gastronomii,” uvedl ke změně Jan Punčochář.

V březnu 2019 tak čeká dosavadní působiště Jana Punčocháře, pražskou restauraci Grand Cru, zásadní změna. O tvorbu nového menu se postará dvojice šéfkuchařů Svatopluk Hemmer a Saša Pavlovič. Oba nástupce spojuji zkušenosti ze zahraničí i z michelinských podniků.

„V minulosti jsem nasbíral zkušenosti po boku gastronomických odborníků v prestižních podnicích v Česku, ale i v Rakousku a Francii a chystám se je všechny využít. Mou největší láskou je francouzská a moderní česká kuchyně,“ říká ke svému angažmá Svatopluk Hemmer.

Zahraniční zkušenosti na prestižních adresách má i Saša Pavlovič. „Jsem si jistý, že společně se Sváťou připravíme menu, za kterým se budou hosté rádi a často vracet,“ doplnil Pavlovič.

 

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video