Bývalá Janstova advokátní kancelář nese jméno syna miliardáře Chrenka | e15.cz
M A

Vše o miliardářích

Bývalá Janstova advokátní kancelář nese jméno syna miliardáře Chrenka

vaj

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Advokátní kancelář  dlouho známá pod názvem Jansta, Kostka završila změny spojené s novou vlastnickou strukturou. Od 1. ledna nese název Chrenek, Kotrba.

„Změna jména logicky uzavírá transformační rok 2020 v naší advokátní kanceláři. Pro stávající ani budoucí klienty se nemění nic, působíme na stejné adrese a poskytujeme stejný rozsah služeb,“ vysvětlil majoritní vlastník kanceláře Tomáš Chrenek, syn stejnojmenného majitele Třineckých železáren.

Změny v advokátní kanceláři započaly úpravou vlastnické struktury poté, co se svého podílu zbavil advokát, lobbista a předseda České unie sportu v jedné osobě Miroslav Jansta. Řídící společník Jakub Kotrba posílil svůj dosavadní podíl na 46 procent, Chrenek, který byl součástí advokátní kanceláře od roku 2009, získal 51 procent a tříprocentní podíl zůstal Janu Nemanskému.

Jansta si pochvaluje, že díky změnám má více času věnovat se dění v tuzemském sportu. „Již delší dobu se intenzivně věnuji práci pro český sport. Vidím tam totiž celou řadu problémů. Starých, ale i úplně nových, které je nyní nutno začít rychle a aktivně řešit,“ uvedl ke svým dalším plánům Jansta. 

Janstova teď už bývalá advokátní kancelář má za sebou lukrativní zakázky. Dříve uzavřela například i několik smluv se státem. 

Jen loni to bylo třeba s Technickou správou komunikací hlavního města Prahy, pražským magistrátem nebo s Ředitelstvím silnic a dálnic České republiky. Poradenství poskytovala také Českým drahám nebo pražskému dopravnímu podniku.

Advokátní kancelář Chrenek, Kotrba působí ve svých pobočkách v Praze, Brně, Olomouci a Bratislavě poskytuje právní služby týmem čítajícím v současné době 64 osob. 

Autor: vaj

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video