Čupr vytvořil jednorožce, Škodě stojí výroba, Babišova skupina nakupuje... | e15.cz

Co vám (ne)uteklo: Čupr vytvořil jednorožce, Škodě stojí výroba, Babišova skupina nakupuje...

av

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění, nemáte čas vše přečíst? Právě pro vás jsme sestavili přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.

>> Škoda kvůli nedostatku dílů přestala montovat octavie. Z klíčové linky sjíždí jen enyaq <<

Škoda Auto aktuálně prožívá jedno z vůbec nejtěžších období od spojení s koncernem Volkswagen. Kvůli nedostatku komponentů musela automobilka tento týden výrazně omezit výrobu ve svých závodech a velkou část zaměstnanců nechat doma na překážkách...

>> Z Čuprova Rohlíku je jednorožec. Získal dalších 100 milionů eur od investorů <<

Online prodejce potravin Rohlik Group získal od investorů dalších 100 milionů eur (přes 2,5 miliardy korun). Zařadil se tak mezi jednorožce, nebo-li firmy s hodnotou přes miliardu dolarů. Aktuálně má hodnotu 1,2 miliardy dolarů... 

>> Babišův Hartenberg investuje stovky milionů do českých e-shopů. Cílem je zahraničí expanze <<

Skupina Hartenberg ze svěřenských fondů premiéra Andreje Babiše investuje ve spolupráci se skupinou eRockets do dvou tuzemských e-shopů. Většinový podíl společnosti aktuálně získaly ve firmě Czech Wool Company, která provozuje e-shop Ovečkárna.cz specializující se na vlněné výrobky. V polovině června skupiny získaly většinu také v on-line obchodu Sportobchod.cz.

>> ČEZ se znovu pokouší zbavit tureckých investic. Prodej bude velmi složitý <<

Polostátní energetická skupina ČEZ by ráda prodala své turecké investice, což uvádí mezi klíčovými záměry v prezentaci pro investory. „Turecká aktiva máme připravená k prodeji už nějakou dobu. Neplánujeme tam vzhledem k lokálním specifikům nějaké formální prodejní procesy, spíš průběžně sondujeme na trhu, zda by o to nebyl zájem,“ sdělil deníku E15 místopředseda představenstva ČEZ Pavel Cyrani.

>> Česko gigafactory chce, ale nemá na to odborníky. Šéfovat by museli Němci <<

Středoevropské závody v lákání investorů do bateriového byznysu vrcholí. Po gigafactory, obří továrně produkující baterie do elektromobilů, touží i Česko. Zda vláda přesvědčí Volkswagen a další potenciální investory, se rozhodne ve druhém letošním pololetí. Už nyní je ale jasné, že český pracovní trh by nenasytil ani jednu gigafactory a řadu klíčových pozic by obsadili kvalifikovaní zahraniční odborníci. „Baterkárny“ by nicméně daly práci mnoho lidem z uhelných regionů, kterým zřejmě hrozí ztráta zaměstnání.

DO PODZIMNÍCH VOLEB UŽ NEZBÝVÁ ANI 100 DNÍ

Video se připravuje ...
Termín voleb 2021

Připomeňte si také díly podcastu E15, které vyšly tento týden:

E15Cast

Autor: av

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery