Čína a USA budou jednat o ukončení obchodní války | E15.cz

Čína a USA budou jednat o ukončení obchodní války

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Čína a Spojené státy obnoví rozhovory o ukončení vzájemné déle než rok trvající obchodní války. V druhém říjnovém týdnu odcestuje do Washingtonu čínská delegace v čele s šéfem čínských vyjednavačů, vicepremiérem Liou Cheem. V neděli o tom informovalo čínské ministerstvo obchodu.

Další, již třinácté kolo rozhovorů, by podle náměstka ministerstva obchodu Wang Šou-wena mohlo přinést posun. Ovšem pouze za předpokladu, že spolu obě strany budou jednat jako rovný s rovným a s respektem jedna k druhé, zopakoval vysoce postavený úředník.

Čína i USA před novým kolem rozhovorů učinily gesta dobré vůle, připomněla agentura DPA. Washington ale přišel i s novými hrozbami.

Dvě největší světové ekonomiky spolu vedou už více než rok obchodní válku, v rámci které na sebe vzájemně uvalují cla. Spor má negativní dopad na světové hospodářství a vyvolává obavy z globální hospodářské recese. Washington se pomocí celních poplatků snaží přimět Peking ke změně obchodních praktik a ke snížení čínského přebytku v obchodování s USA.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video