Čína staví obří nemocnici pro nemocné koronavirem | E15.cz

Čína staví obří nemocnici. Má pojmout tisícovku nemocných koronavirem

pab, ČTK

Kapacity čínských zdravotnických zařízení pro nemocné, kteří se nakazili novým typem nebezpečného koronaviru, nestačí. Proto se úřady rozhodly vybudovat obří nemocnici v jedenáctimilionovém Wu-chanu, odkud se nemoc začala na přelomu roku šířit. Zařízení pro tisíc lidí má být hotové v řádu dnů, práce velmi rychle postupují.

Nemocnice vzniká na kraji města u rekreačního areálu, který podle původních plánů měli využívat dělníci. V povozu má být už letos 3. února, píše web Business Insider. Server připomíná, že podobné zařízení vzniklo v roce 2003 v Pekingu během epidemie onemocnění SARS.

Za zmínku stojí rychlost výstavby. V pátek najela těžká technika na srovnání terénu a po víkendu je položená základová deska.

Ve wuchanských nemocnicích nyní lidé čekají na vyšetření několik hodin a docházejí zdravotnické pomůcky. Několik tamních zařízení podle agentury Reuters požádalo o dary ve formě ochranných brýlí, roušek, čepic a ochranných oděvů pro zdravotnický personál.

Čínská média uvádějí, že někde mají zásoby materiálu jen na tři až čtyři dny a docházejí jim testovací sady.

Nový typ koronaviru, který se šíří z čínského města Wu-chan, si vyžádal již 81 mrtvých a 2744 nakažených. Č

ínská vláda ve snaze zamezit dalším přenosům koronaviru prodloužila až do neděle volno v souvislosti s oslavami lunárního Nového roku, které začaly v sobotu.

Aktuální informace o koronaviru >>>

Autor: pab, ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!