Clint Eastwood žaluje konopné firmy. Zneužívají moje jméno, tvrdí | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Clint Eastwood žaluje na dvacet konopných firem. Zneužívají moje jméno, tvrdí

Clint Eastwood žaluje na dvacet konopných firem. Zneužívají moje jméno, tvrdí
Herec Clint Eastwood
• 
ZDROJ: ČTK / AP / Jordan Strauss

bru

Hollywoodský herec Clint Eastwood žaluje několik společností vyrábějících produkty z marihuany. Podle Eastwooda firmy bez dovolení využívají jeho jméno při propagaci svých výrobků.

Eastwood firmy viní z porušení ochranné známky, pomluvy a dalších přečinů. Prodejci a výrobci marihuanových produktů šířili nepravdivé články s Eastwoodovým jménem, které používali i na svých webových stránkách, tvrdí žaloby. „Jako mnoho postav, které ztvárnil, se pan Eastwood nebojí konfrontovat provinění a pohnat k odpovědnosti ty, kteří se snaží nezákonně profitovat na jeho jménu,“ uvádí jedna z žalob.

Všechny žalované společnosti prodávají výrobky obsahující kanabidiol, extrakt z marihuany, který neobsahuje psychotropní látky. Obvykle se používá v kosmetických přípravcích nebo potravinách.

Jedna z obviněných firem, Sera Labs, v reakci na žalobu uvedla, že všechny reklamy využívající Eastwoodovo jméno ihned zastavila. Tvrdí, že na vině je vydavatel reklamy, který Eastwoodovo jméno při propagaci využil bez jejího vědomí.

Chudá Severní Makedonie chce být evropskou konopnou velmocí

Jeden z falešných článků cituje z údajného rozhovoru, v němž měl Eastwood říct, že se vzdal herecké kariéry, aby propagoval novou řadu výrobků obsahujících kanabidiol. Eastwoodovi právníci uvádějí, že herec nic takového nikdy neřekl.

Jiná z žalob se zaměřuje na firmu, která Eastwooda zmiňovala na svém webu. To mělo vyvolávat dojem, že herec produkty firmy propaguje.

Vladan Gallistl: Konopné vystřízlivění za miliardu

Autor: bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!